Росія "в повній мірі підготувалася" до конфлікту в Арктиці з НАТО, - заявив Лавров.
Очільник МЗС РФ заявив, що країна готова "захищати свої інтереси у військовому, політичному та оборонно-технологічному плані".
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що країна готова до можливого конфлікту з НАТО в Арктичному регіоні, про що пише Politico.
"Ми спостерігаємо, як НАТО посилює навчання, що стосуються потенційних криз у Арктичному регіоні. Наша держава абсолютно готова відстоювати свої інтереси в сфері військової, політичної та оборонної технології", - підкреслив Лавров.
Ця заява є ще одним підтвердженням військової пропаганди з боку Кремля, який не раз висловлював загрози використання сили проти НАТО та його партнерів, включаючи й сценарії ядерної війни.
Арктика, що є найпівнічнішою частиною планети, охоплює території восьми країн: Норвегії, Швеції, Фінляндії, Данії, Канади, США, Ісландії та Росії. Всі ці держави, за винятком Росії, є частиною НАТО.
Фінляндія стала членом НАТО в квітні минулого року внаслідок російського вторгнення в Україну, тоді як Швеція офіційно приєдналася до альянсу в березні цього року, що підвищило загальну кількість країн-учасниць НАТО до 32.
Лавров зазначив, що "Арктика не є зоною впливу НАТО", додавши, що країни, як-от Китай та Індія, мають свої специфічні інтереси в цьому регіоні.
Нещодавно один із високих чиновників Москви висловив занепокоєння, зазначивши, що Фінляндія "стане першою жертвою" у випадку конфлікту між НАТО та Росією.
У лютому Росія призупинила свою участь в Арктичній раді, яка є міжурядовим форумом для арктичних держав. Цей крок був спровокований бойкотом з боку інших членів ради, що виник після початку військових дій Росії в Україні. Незважаючи на це, певні аспекти співпраці були частково поновлені.
США, Фінляндія і Канада планують об'єднатися для обміну досвідом у сфері суднобудування криголамів, очікуючи, що світовий попит на ці судна зростатиме, оскільки Росія і Китай дедалі частіше вдаються до агресивних дій в Арктиці.
Як пише Bloomberg, три країни оголосили в п'ятницю на саміті НАТО про створення партнерства, щоб зміцнити свої знання і зробити цей досвід доступним для ширшої групи союзників.