Прокурора, підозрюваного у викраденні 4 мільйонів, не затримають: деталі справи.


Прокуратура вимагала утримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Прокурору Голосіївської окружної прокуратури Києва Володимир Вінніков, якого підозрюють у присвоєнні близько 100 тисяч доларів, залишиться на волі. Суд відпустив його під особисте зобовʼязання.

12 вересня, у четвер, Київський апеляційний суд підтвердив раніше ухвалене рішення Печерського районного суду. Суд постановив, що не буде застосовувати запобіжний захід у вигляді арешту до прокурора.

Як відомо, у серпні 2023 року прокурор здійснював нагляд у кримінальному провадженні щодо приватного підприємства. Під час обшуків у цій справі у бізнесмена Олександра Міхновця було вилучено 4 мільйони 242 тисячі (в гривневому еквіваленті) у різній валюті.

У січні 2024 року прокурор Володимир Вінніков раптово зник з офісу, що співпало з викраденням валютних активів із сейфа Голосіївської окружної прокуратури. Ці фінансові ресурси слугували речовим доказом у справі проти компанії "Медінова".

Державне бюро розслідувань повідомило прокурору про підозру. Згодом Вінніков був затриманий. 13 червня Печерський районний суд обрав Віннікову запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. З цією ухвалою не погодилася сторона обвинувачення та подала апеляційну скаргу з проханням обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1400 прожиткових мінімумів (4 млн 240 тис. 720 грн).

Згідно з інформацією, наданою громадським рухом "Маніфест 42", суд ухвалив рішення про звільнення Віннікова під особисте зобов'язання за ініціативою Офісу генерального прокурора. Як зазначає "Маніфест 42", батько Володимира Віннікова, Микола Вінніков, займає посаду прокурора в Департаменті нагляду за дотриманням законодавства у кримінальних справах Офісу генерального прокурора України.

Громадська ініціатива "Маніфест 42" вважає справу Віннікова яскравим прикладом здатності керівництва Офісу генерального прокурора створити хоча б ілюзію справедливості у своїй діяльності. У зв'язку з цим ініціатива висуває такі вимоги:

Також "Маніфест 42" закликає президента України Володимира Зеленського поновити мораторій на обшуки та арешти рахунків бізнесу, якщо справа не стосується національної безпеки. Крім того, у разі подальшого невиконання Офісом генерального прокурора рішення РНБО, введеного в дію указом президента 21/2024 від 23 січня 2024 року, главу держави закликали протягом трьох місяців поставити питання про особисту відповідальність за це генерального прокурора Андрія Костіна.

Нагадаємо, що в серпні 2024 року був затриманий керівник Бучанського ТЦК за підозрою в організації схеми ухилення від мобілізації. Наразі йому висунули нові обвинувачення, пов'язані з незаконним збагаченням, яке оцінюється майже в 14,4 млн грн, що не було відображено в його деклараціях.

Related posts