Зеленський презентує українцям нову ініціативу під назвою "план стійкості": деталі від The Times.
Стратегія має на меті переконати громадськість в тому, що Україна здатна відстоювати свої інтереси, навіть якщо підтримка з боку США буде припинена.
Після того, як президент України Володимир Зеленський представив "план перемоги" для міжнародних партнерів, наступного тижня він анонсує "план стійкості", розроблений для українського народу. За інформацією The Times, цей 10-пунктовий план має на меті підвищити моральний дух, знижений унаслідок перемоги Дональда Трампа на виборах, а також забезпечити громадян впевненістю в тому, що Україна зможе продовжувати боротьбу навіть у разі припинення американської допомоги.
"Це не стратегія для міжнародного партнера, а програма, адресована нашій громаді - мова йде про активізацію економічних процесів та формування суспільних настроїв," - зазначив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Як пише Times, план підвищення стійкості до зовнішніх впливів розповість про те, як Україна визначатиме пріоритети інвестицій у промисловість і як функціонуватиме енергетичний сектор в умовах зими на фоні російських атак по енергоінфраструктурі.
"З огляду на психоемоційний стан країни ми повинні чітко показати, як ми будемо розставляти пріоритети в інвестиціях у промисловість, як буде функціонувати енергетичний сектор, як ми будемо повідомляти про мобілізацію армії, зміцнювати фізичну оборону - усі найболючіші питання, пов'язані зі стійкістю країни", - зауважив Подоляк.
Зокрема, уряд хоче збільшити виробництво зброї, щоб у довгостроковій перспективі знизити залежність від західних озброєнь. Він також планує встановити динамічну протиракетну оборону та обладнати безпечні сховища для кожного населеного пункту.
"Один із напрямків програми стосуватиметься культурної спадщини: Київ прагне залучити велику діаспору біженців, сподіваючись, що багато з них вирішать повернутися назад", - зазначає видання Times.
Крім того, особлива увага приділяється природним ресурсам, які пропонується відкрити для американських компаній. В експертній статті до плану йдеться про небезпеки, пов'язані з нездатністю зберегти природні ресурси України для експорту на Захід, і підкреслюється стратегічна важливість її літієвих родовищ для розвитку американських технологій.
Одночасно, подібно до плану досягнення перемоги, оприлюднений план стійкості, ймовірно, стане лише коротким списком з десяти положень. Однак кожен з цих пунктів міститиме значно більше прихованих нюансів, як зазначається в статті.
Як інформував УНІАН, у жовтні президент Зеленський презентував План перемоги лідерам держав та урядів усіх країн Європейського Союзу.
Крім того, видання Financial Times зазначало, що Україна готує "план перемоги" для адміністрації Дональда Трампа, пропонуючи потенційні бізнес-угоди, доступ до ресурсів і розміщення військ, щоб вплинути на обраного президента Сполучених Штатів Америки, відомого прагматичним підходом до угод.
14 листопада президент Зеленський повідомив, що незабаром буде представлений внутрішній План стійкості, що міститиме 10 ключових аспектів - "те, що необхідно для того, щоб Україна витримала".