З України депортували китайського науковця, підозрюваного у шпигунстві.
Цю інформацію озвучила Національна поліція, повідомляє Укрінформ.
Ідеться про 48-річного іноземця з науковим званням доктора технічних наук, який до приїзду в Україну працював у воєнній промисловій корпорації, що спеціалізувалася на виробництві озброєння, а також у науково-дослідному інституті сучасної хімії.
У січні 2017 року в Україну прибув чоловік, який намагався залучити до співпраці групу науковців, що працюють у Дніпропетровській області. Під час його спроби отримати за винагороду секретні розробки в сфері ракетно-космічних технологій, його затримала Служба безпеки України.
Суд ухвалив рішення про визнання іноземця винним у злочині, передбаченому частиною першою статті 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України, та наклав на нього покарання у вигляді позбавлення волі.
Вчений проходив покарання у виправних установах, розташованих у Дніпропетровській області, а згодом - у Запорізькій.
28 жовтня шпигуна відпустили з місця ув'язнення. Того ж дня, відповідно до ухваленого рішення про депортацію, його зустріли співробітники міграційної поліції Запорізької області, а також представники СБУ і Державної міграційної служби.
Правоохоронці доправили громадянина Китаю до пункту пропуску "Маяки-Удобне-Паланка" в Одеській області, де передали представникам прикордонної служби для подальшого відправлення до країни походження.
Ученому заборонено в'їзд на територію України протягом наступних п'яти років.
За інформацією Укрінформ, у Івано-Франківській області було засуджено співробітника російської ФСБ до 10 років ув’язнення за шпигунство, причому вирок винесли заочно.