Якість води з Десни на водозаборах Київської області знаходиться в межах допустимих норм.
Цю інформацію надає Міністерство екології та природних ресурсів України.
Якість води на річці Десна в місцях водозаборів Київської області перебуває в межах норми в четвер, 19 вересня, повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Елементи
На станції водозабору в Броварах виявлено, що хімічне споживання кисню становить 32,02 мг на кубічний дециметр, перевищуючи норму в 30 мг на кубічний дециметр, тоді як рівень розчиненого кисню відповідає встановленим стандартам. У Київському водозаборі хімічне споживання кисню зафіксовано на рівні 20,76 мг на кубічний дециметр, а кількість розчиненого кисню становить 6,02 мг на кубічний дециметр, що також перевищує мінімально допустиму норму в 4 мг на кубічний дециметр. Цю інформацію оприлюднено в телеграм-каналі в четвер.
Не було виявлено перевищень вмісту пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів. Загибель риби також не зафіксована. За показниками амонійного азоту, нітритів та хлоридів перевищень не спостерігається.
Зазначено, що, за даними "Київводоканалу" та оцінками науковців, очисні споруди "Київводоканалу" справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Якість води в кранах споживачів не зміниться і відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.
Щодо річки Сейм, то на Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення - на території РФ.
...Найгірші показники фіксуються на ділянці с. Пруди - с. Мутин. Хімічне споживання кисню порівняно з минулою добою знизилося на 29 одиниць і становить 112 мг на дециметр кубічний біля с. Пруди та 102 мг на дециметр кубічний біля с. Мутин. Розчинений кисень зріс до 0,14-0,34 мг на кубічний дециметр. Азот амонійний перебуває в межах норми, - йдеться в повідомленні.
Водночас на Чернігівщині відбувається покращення якості води р. Сейм. Усі досліджувані показники перебувають у межах нормативів, окрім марганцю, у пункті м. Батурин. Там він перевищує норму в 1,2 раза.
...Вміст розчиненого у воді кисню становить 7 мг на кубічний дециметр, показник хімічного споживання кисню перебуває в межах 26-26,7 мг на кубічний дециметр. За азотом загальним, залізом загальним, нітритами, фосфатами та хлоридами перевищень не зафіксовано, - ідеться в повідомленні.
Відзначено, що результати аналізів води р. Десна на Чернігівщині демонструють поліпшення якості води у всіх контрольних точках. Рівень розчиненого кисню в усіх локаціях залишається в межах встановлених норм. У місті Остер показник хімічного споживання кисню становить 33 міліграми на кубічний дециметр. Концентрація амонійного азоту, марганцю, нітритів, фосфатів і хлоридів не перевищує допустимі норми.
...За результатами вимірювань пріоритетних забруднювальних речовин проб води річок Сейм і Десна в Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено, - наголошує Міндовкілля.