Як підготувати надійний договір оренди, щоб уникнути виселення з квартири: рекомендації


РБК-Україна звернулося до юриста АБ "Романа Сацика" Гуркіної Валерії, щоб дізнатися, як правильно скласти договір оренди житла.

Правниця підкреслює, що при оренді житла, будь то квартира чи будинок, критично важливо одразу укласти відповідний договір. Навіть якщо ви обмежені в часі і прагнете якнайшвидше переїхати до нового помешкання, необхідно ретельно ознайомитися з умовами оренди. Це допоможе впевнитися, що договір складений коректно, і в подальшому ви не зіткнетеся з непередбаченими проблемами.

Класичний договір про оренду житла має чітку структуру. Крім основних моментів, він може мати додаткові умови, залежно від специфіки майна та домовленостей між сторонами.

Права та зобов'язання сторін:

Правила користування майном:

Відповідальність сторін:

Розірвання угоди:

Попередження про непередбачені обставини:

Заключні положення:

Юристка зазначає, шо варто звернути увагу на деякі не очевидні моменти, які допоможуть захистити себе під час оренди квартири.

Звісно, ціна оренди житла має відповідати середньоринковим показникам. У випадку, якщо вартість суттєво нижча, рекомендується ретельно перевірити орендодавця та уважно ознайомитися з умовами договору.

Зробіть знімки або відео орендованої оселі перед заселенням, щоб задокументувати всі існуючі пошкодження.

Тримайте всю документацію щодо взаємодії з орендодавцем, включаючи заявки на ремонт, обслуговування та квитанції з вказаною метою платежу.

Сповіщайте орендодавця про будь-які проблеми з житлом письмово і зберігайте копії для власного архіву.

Дбайливо перевіряйте документи власника житла. Переконайтеся, що квартира є його власністю, а не здається в оренду на короткий термін і перепродається.

Угода має містити всі показники лічильників, вказувати відповідальних за оплату, а також передбачати перевірку стану меблів і техніки.

Related posts