"Зберігати це в секреті вкрай важко": Клімкін висловив думку про те, кому може бути вигідний витік інформації щодо плану успіху.
На думку Павла Клімкіна, ті, хто презентували план перемоги, розуміють, що втримати конфіденційні пункти в таємниці практично неможливо.
Втримати засекреченою інформацію, яка попри конфіденційність відома великій кількості людей, неможливо, вважає колишній міністр закордонних справ та співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін. Говорячи про витік інформації із таємних пунктів з плану перемоги, він зазначив, що цей злив міг бути вигідним Сполученим Штатам.
"Історія, хто насправді розкрив цю інформацію... Ми навряд чи дізнаємося [відповідь]. Проте, кому це може бути вигідно? Відповідь - Сполученим Штатам", - прокоментував ексміністр у програмі "Клімкін Пояснює" для LIGAnet.
Відповідаючи на запитання про можливий вплив цієї ситуації на загострення напруженості між Україною та США, Клімкін висловив думку, що це малоймовірно.
Президент Володимир Зеленський не зосереджується на темі довіри, а більше акцентує увагу на конфіденційності, говорючи про різноманітні списки та інші деталі. Проте, якщо поглянути на ситуацію об'єктивно, зберегти всю інформацію в таємниці практично неможливо. Деякі дані можуть залишатися непублічними, але що ж насправді означає конфіденційність? Яка між ними різниця: секретність, публічність чи непрозорість? Відомо, що у випадку розголошення інформації виникає відповідальність. Зрештою, питання, що виникають щодо списків озброєнь та інших аспектів, мають свій політичний підтекст, наголосив Клімкін.
За словами екс-міністра, елементи цього плану мають значну соціальну важливість для Сполучених Штатів. Він також зазначив, що журналісти повинні висловити думку: "Так, якщо ми обираємо цей шлях, це призведе до певних наслідків".
Безумовно, під час війни існують теми, які залишаються під завісою таємниці. Є питання, які не підлягають обговоренню. Проте, ми живемо в демократичному суспільстві, як і США. Тому утримувати цю інформацію в абсолютній таємниці є надзвичайно важко. Це питання активно обговорюється в американських колах, серед урядовців та експертів. У цю дискусію вже залучено тисячі осіб. Зверніть увагу, що план, який був представлений в США, включаючи Байдена та інших кандидатів на керівні посади, також був озвучений для всіх європейських країн. З самого початку ми повинні були усвідомлювати, що в певний момент ця інформація стане відомою. Я переконаний, що ті, хто представляв цей план, це добре розуміють, - підкреслив Клімкін.
29 жовтня видання The New York Times написало, що у таємному пункті плану перемоги, який стосується комплексного неядерного стратегічного стримувального пакета, Зеленський попросив у партнерів надати Україні ракети Tomahawk, дальність яких становить 2400 кілометрів. У цій публікації видання посилалося на американських високопосадовців. Водночас джерело NYT додало, що вважає цю вимогу абсолютно нездійсненною.
У відповідь Зеленський заявив, що інформація про запит на поставки далекобійних ракет Tomahawk була суто конфіденційною і її витік свідчить про відсутність довіри між Україною та партнерами. Так він відповів на прохання прокоментувати витік даних про таємні пункти в плані перемоги.
Зазначимо, що план перемоги України передбачає: запрошення в НАТО до закінчення війни, зміцнення оборони завдяки операціям на нових ділянках та збиттю російської авіації, розміщення комплексу неядерного пакета стримування в нашій державі, посилення антиросійських санкцій та стратегічно-економічного потенціалу України й застосування в майбутньому досвіду Сил оборони для зміцнення оборонного потенціалу Заходу. Також цей документ має три таємні додатки до оборонного та економічного пунктів, які Київ представив лідерам США, Британії, Франції, Італії та Німеччини.