Військовий аналітик Коваленко висловив свої думки щодо покращення КАБів противником.


Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко вважає, що росіяни можуть ще збільшити дальність КАБів

Таку думку він висловив в етері Еспресо.

"За останні два роки з того моменту, як вперше було застосовано бомбу вільного падіння з універсальним модулем планування та корекції - УМПК - і дозволив перетворити звичайну бомбу на КАБ, вони (росіяни, ред.) значно покращили їх характеристики. Саме УМПК, бомби вони як були, так і залишились, там нічого нового, саме вони покращили показники УМПК. Це кращі аеродинамічні показники, загальна характеристика, вони трохи видозмінились загально. І все повпливало на те, що якщо у 2022 році росіяни запускали КАБи на відстань до 30 кілометрів, то зараз це 80 кілометрів - бомба ФАБ-250, ФАБ-500", - розповів він.

Олександр Коваленко підкреслив, що росіяни можуть незабаром розширити діапазон використання керованих авіаційних бомб, що дозволить їм досягати й інших обласних центрів.

"Характеристики будуть покращуватись, в тому і справа. Вони продовжують роботу над УМПК, я не здивуюсь, що до кінця року вони можуть досягти рівня в 100 кілометрів - дальність польоту КАБу. І найнебезпечніше те, що вони зараз намагаються інтегрувати в свої бомби реактивні прискорювачі, тобто такі собі реактивні двигуни для авіаційної бомби, які дозволять їм збільшити відстань польоту мінімум до 150 кілометрів. Тобто це вже загроза не тільки для міст та населених пунктів ближньої тилової зони, а в принципі тилової зони. Йдеться про Дніпро, йдеться про Полтаву, йдеться про Одесу", - вважає експерт.

Він вважає, що найефективнішим методом протидії КАБам є знищення їхніх носіїв, оскільки перехопити саму бомбу неможливо, а кількість російських літаків є обмеженою в порівнянні з числом бомб.

"Перехоплення бомби є неможливим завданням, адже не існує системи протиповітряної оборони, здатної надійно знищити авіаційні бомби - це перший аспект. Другий аспект полягає в тому, що в Росії їх налічується десятки тисяч. Це не лише ті, які залишилися від спадщини радянського союзу, а й нові, що виробляються сьогодні. Отже, запаси бомб у них не вичерпаються. Водночас, незважаючи на наявність десятків тисяч авіаційних бомб, носіїв у них менше сотні. Серед фронтових бомбардувальників, що ефективно використовують коректовані авіаційні бомби (КАБ), найзначнішими є Су-34, боєздатних яких менше ста. Тому стратегічно більш доцільним і ефективним є полювання на Су-34, ніж спроби перехоплення або знищення КАБів", - підкреслив він.

Related posts