В Україні залишилося лише 24 вугільні шахти з 145, проте запаси вугілля поки що є достатніми.


Більшість потужностей збагачення вугілля були знищені або захоплені.

На кінець жовтня 2024 року на території, що підконтрольна Україні залишилося 24 шахти зі 145, що існували у 2014 році. Серед них і 6 шахт на українській території Донецької області.

Голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) та народний депутат Михайло Волинець поділився цими даними в інтерв'ю для видання "Телеграф". Повний текст інтерв'ю буде доступний на нашому сайті найближчими днями.

Він зазначив, що з моменту початку масштабного вторгнення в лютому 2022 року російські сили знищили або захопили 22 з 49 шахт, які ще залишалися під контролем України. Серед них були щонайменше дві шахти, що видобували вугілля подвійного призначення марки ГЖО, яке використовувалося у процесі коксування.

"У ході бойових дій майже всі об'єкти збагачення вугілля зазнали руйнувань або були захоплені", - зазначив Волинець.

На українських територіях залишилися всього дві фабрики збагачення: одна розташована в Павлограді (Дніпропетровська область), а друга — у Червонограді (Львівська область).

За інформацією народного депутата, в даний час видобуток вугілля здійснюється на шахтах ДТЕК "Павлоградвугілля", "Білицька", а також на Покровській шахті, яка належить компанії "Метінвест". Окрім цього, видобуток ведеться на шахтах державних об'єднань Добропіллявугілля, Львіввугілля та Волиньвугілля. Коксівне вугілля, яке використовується в металургійній промисловості, видобувається не лише на Покровській шахті, але й на ряді шахт ДТЕК "Павлоградвугілля", на "Білицькій" та на кількох шахтах ГО "Добропіллявугілля".

"Наприклад, гірники шахти Покровська, попри близькість фронту, 22 жовтня 2024 року видали на-гора 15450 тонн гірничої маси зольністю 44%", -- розповів голова НПГУ.

Волинець зазначив, що станом на початок жовтня 2024 року на складах теплоелектростанцій та вугледобувних компаній сформовано достатню кількість запасів вугілля, в результаті чого більшість українських шахт перейшли на п'ятиденний робочий графік.

"Після того, як росіяни ракетними ударами зруйнували енергоблоки теплових електростанцій навесні цього року, споживання вугілля скоротилося. Нинішніх обсягів видобутку на шахтах вистачило для накопичення на складах достатнього запасів енергетичного вугілля", -- пояснив нардеп.

Проте, зокрема через скорочення робочого часу шахт, виникла заборгованість по зарплаті шахтарям на суму приблизно 2 мільярди гривень, зазначив керівник НПГУ.

Станом на початок 2014 року в Україні функціонувало 145 вугільних шахт, з яких 135 займалися видобутком вугілля. Інші шахти перебували в процесі реструктуризації, підготовки до закриття або взагалі не здійснювали видобуток. На початку 2022 року на території, контролюваній Україною, залишалося лише 49 шахт.

Нагадаємо, що раніше "Телеграф" висвітлював історію шахт Соледара. Під час вторгнення в Україну російські війська знищили багато населених пунктів, разом з їхніми культурними пам'ятками. Шахти стали однією з жертв цього руйнування.

Related posts