Україна надасть Папі Римському перелік журналістів, яких утримує Росія.
Зеленський звернувся до Понтифіка з проханням підтримати зусилля щодо повернення на батьківщину українських журналістів, активістів, лідерів громад та всіх, хто був захоплений під час окупації.
Україна надасть Папі Римському Франциску перелік українських журналістів, які перебувають у в'язницях Росії, з метою підтримки їх звільнення.
Цю угоду було досягнуто під час бесіди між президентом Володимиром Зеленським і Папою Римським у Ватикані, як зазначено в повідомленні на офіційному сайті президента.
Зеленський підкреслив, що серед полонених російських військових є поранені, тяжко хворі, а також жінки та діти.
"Росія триває в здійсненні примусового переселення українських дітей — з одних окупованих територій на інші. Крім того, вона продовжує депортацію наших дітей до Росії. Після цього надзвичайно складно навіть знайти цих дітей," — зазначив президент.
Він також підкреслив важливість журналістів, які знаходяться в російських тюрмах, і зазначив, що нещодавно стало відомо про трагічну смерть української журналістки Вікторії Рощиної.
Зеленський звернувся до Понтифіка з проханням підтримати зусилля щодо повернення на батьківщину українських журналістів, активістів, лідерів громад та всіх, хто був захоплений під час окупації..
На зустрічі було узгоджено, що Україна надасть перелік журналістів, які перебувають у полоні.
"Згідно з інформацією, що є в нашому розпорядженні, в російському полоні знаходиться більше 400 жінок. Міжнародний комітет Червоного Хреста та інші джерела підтверджують, що загалом у полоні перебуває близько 1700 цивільних осіб. Однак, за нашими оцінками, реальна цифра може бути значно вищою," -- підкреслив президент.
Він підкреслив, що практично кожен, хто повертається з полону, має потребу в медичному обслуговуванні та тривалій реабілітації.
Нагадуємо, що вчора, 10 жовтня, з'явилася інформація про загибель журналістки Вікторії Рощиної у російському місці позбавлення волі. Деталі її смерті поки що залишаються невідомими. За інформацією ГУР, Рощина повинна була бути включена до одного з найближчих обмінів полоненими. Плани передбачали її етапування до московської в'язниці "Лефортово" для підготовки до повернення в Україну.
У зв'язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув'язненні, кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.
Міжнародна організація "Репортери без кордонів" заявила, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.
11 жовтня о 19:00 на Майдані Незалежності в Києві відбудеться захід, присвячений пам'яті української журналістки Вікторії Рощиної, що трагічно загинула у російському полоні.
Фрилансерка та авторка поза штатом "Української правди" Вікторія Рощина зникла в серпні 2023 року на території України, що перебуває під російською окупацією. Інформація про це стала відома лише у жовтні 2023 року. Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва зазначила, що журналістка не отримувала редакційного завдання від видання, хоча залишалася позаштатною авторкою. Редакція також не мала уявлення про те, над яким матеріалом працювала Вікторія.
27 травня 2024 року російська сторона підтвердила, що утримує українську журналістку Вікторію Рощину на своїй території.
Згідно з інформацією, наданою Медійною ініціативою за права людини, Вікторія Рощина могла бути затримана в слідчому ізоляторі №2 в Таганрозі, а також у виправній колонії №77, розташованій в окупованому Бердянську. У цих закладах до полонених часто застосовуються тортури. Таганрог, зокрема, відомий як одне з найбільш жорстоких місць утримання українців на території Росії.