У Міністерстві аграрної політики провели дослідження, щоб оцінити, яким чином посушливі умови позначилися на зборах врожаю та вартості продуктів харчування — Delo.ua


Вплив несприятливих погодних умов, таких як посуха, поки що не призвів до помітних змін у врожайності та вартості сільськогосподарських продуктів. Проте, наслідки можуть проявитися вже у 2025 році, особливо стосовно озимих культур.

Цю інформацію озвучив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

За його словами, українські сільгоспвиробники змогли знайти способи адаптації до умов війни, що призвело до стабілізації виробництва більшості видів агропродукції. Що стосується овочів, фруктів і ягід, то країна має достатні внутрішні ресурси, тому значних коливань цін, як це було в 2022 році, не прогнозується.

Проте, зберігання товарів у складах може призводити до сезонних коливань цін навесні, при цьому одним із ключових чинників, що вплине на цінову ситуацію, буде доступність електричної енергії.

Висоцький підкреслив, що внаслідок змін клімату, цього року очікується зменшення врожаю зернових та олійних культур на 12%. Посушливі умови негативно позначилися на виробництві кормів, що, в свою чергу, призвело до зменшення обсягів молока та зростання цін на молочні продукти.

Однак у таких галузях, як виробництво м'яса птиці, свинини, великої рогатої худоби та яєць, не відзначається значних змін.

Він також підкреслив позитивні прогнози щодо врожаю цукрових буряків, які дозволять отримати 1,6 млн тонн цукру. Це обсяги, що перевищують внутрішнє споживання, яке становить 900 тис. тонн, а отже, забезпечать як внутрішні потреби країни, так і можливість експорту.

Щодо гречки, очікується зниження врожаю, проте запаси з минулого року дозволять забезпечити ринок необхідною кількістю продукції.

Станом на серпень, жнива в Україні наближалися до свого завершення. Фермери з Буковини, Вінниччини, Київщини, Полтавщини, Одещини, Херсонщини, Кіровоградщини та Черкащини вже завершили збирання ранніх зернових і зернобобових культур. В цілому було зібрано 27,3 мільйона тонн зерна та понад 3,3 мільйона тонн олійних культур. Новий врожай оброблено на площі понад 7 741,4 тисячі гектарів, зібравши 30 640,2 тисячі тонн.

Варто зазначити, що українська зернова асоціація знизила свої прогнози щодо можливого врожаю в 2024 році, скоротивши їх на 2,8 млн тонн до 71,8 млн тонн зернових та олійних культур у порівнянні з попередніми оцінками.

Related posts