Вчені вважають, що під час сну свідомість людини може переміщатися в інші виміри.
Згідно з новою спірною гіпотезою, сильні емоції в повторюваних снах можуть давати підказки про іншу версію людини.
Іноді люди бачать сни, які складно відрізнити від реальності. Іноді ці сни повторюються з помітними особливостями: певними місцями, обличчями, символами і навіть фантастичною обстановкою. Але такі сни швидко забуваються. Але що, якщо сни не були просто примхами сонного розуму? Що, якщо вони показали натяк на інші виміри, в яких блукала свідомість? Можливо, повторювані сни припускають зв'язок з іншою реальністю, вважають автори спірної гіпотези, представленої на відкритій науковій платформі Qeios, пише Popular Mechanics.
Фокус. Технології запустили власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та найцікавіших новин з царини науки!
Вчені вважають, що сни можуть бути вікнами в різні реальності, керовані своїми законами, в яких розум людини може взаємодіяти з новими формами існування. Ця гіпотеза ґрунтується на багатосвітовій інтерпретації квантової теорії, яка передбачає, що кожне рішення або подія створює розгалужені реальності, тобто нескінченний масив паралельних Всесвітів. Вчені застосували цю ідею до людської свідомості.
Автори цієї теорії вважають, що під час сну зменшується вплив фізичних відчуттів та раціонального мислення, що дозволяє свідомості вільно пересуватися за межами звичних уявлень про час і простір. Сни можуть виступати як портали до інших версій нашої особистості, які існують у паралельних всесвітах.
Відповідно до тверджень науковців, на макроскопічному рівні вважається, що об'єкти мають стабільні характеристики, такі як їхнє місце розташування або швидкість. Проте результати квантових експериментів ставлять під сумнів це припущення. Вони демонструють, що реальність є набагато більш складною і адаптивною, ніж це може здаватися на перший погляд.
Дослідники вивчали ідеї "локальної" та "нелокальної" свідомості. Локальна свідомість пов'язана з нашими п'ятьма почуттями, тоді як нелокальна свідомість дозволяє нам переживати більш широкі та взаємопов'язані реальності, стверджують вчені.
Згідно з гіпотезою, не всі сни слугують воротами в паралельні часові лінії. Ключовим моментом тут є те, чи повторюються сни. Вчені вважають, що сновидіння, які повторюються, особливо з яскравими і послідовними сценаріями, можуть припускати більш глибокі зв'язки з іншими реальностями. Якщо людині здається, що вона проживає сон, а не уявляє те, що відбувається навколо, то існує ймовірність відвідування іншого світу.
Сильні емоції в повторюваних снах можуть давати підказки про те, як інша версія людини переживає життя в паралельному світі, говорить нова гіпотеза.
Незважаючи на те, наскільки захоплюючою може бути нова теорія, вона стикається з вагомою проблемою: браком емпіричних доказів, що її підтверджують. Квантові явища, такі як заплутаність частинок та нелокальність, ставлять під сумнів традиційні уявлення про простір і час. Однак жодне з наукових досліджень не надає чітких підтверджень для концепції, що сни можуть бути вікнами в інші виміри.
Як уже писав Фокус, деякі люди можуть бачити кольори, невидимі для інших людей. Генетична мутація дає змогу невеликій кількості людей бачити приблизно в 10 разів більше кольорів, ніж іншим.
Також Фокус писав про те, що вчені розповіли, чому вікінги не колонізували Америку. Вікінги висадилися на території нинішнього острова Ньюфаундленд у Канаді приблизно в 1000 році нашої ери. Але вони не колонізували Північну Америку, як це зробили європейці через 500 років. Для цього є свої причини.