Що зробити з опалим яблуками та грушами: рекомендації від досвідчених садівників


Щоб зберегти красу саду, потрібно не тільки боротися зі шкідниками, а й своєчасно доглядати за деревами та кущами, не лишати під ними падалішні яблука, груші й інші плоди.

Залишення фруктів у пристовбурній зоні восени може призвести до нападу шкідників та виникнення різноманітних хвороб, інформує Ukr.Media.

Вважається, що гнилі яблука є відмінним сировинним матеріалом для компостування, з якого можна отримати якісне добриво.

Але досвідчені садівники знають, що гнилі яблука, які впали або були зняті з дерева, це хворі плоди, використовувати для створення добрив їх не можна. Адже найчастіше йдеться гниль, викликану захворюванням.

Може йтися про такі захворювання, як коренева гниль, борошниста роса, іржа та інші хвороби. У компостну яму таку органіку закладати не можна.

Проте існує група садівників, яка застосовує гнилі плоди в якості органічного добрива. Падалицю з невеликими ушкодженнями вони перетворюють на компонент для компосту.

Разом з тим, це мають бути фрукти від здорового дерева і збирати їх потрібно відразу, а не залишати гнити під стовбуром.

Також вважається, що за 2 роки дозрівання компосту, загинуть шкідники, які можуть мешкати в яблуці або груші.

А от падалиця з кісточкових фруктів не годиться для компостування. Найкращими для цієї мети є зерняткові фрукти.

Детальніше про те, як правильно обробляти падалицю яблук та груш, поділилася популярна одеська блогерка, яка спеціалізується на садівництві.

Раніше ми розповідали про те, які рослини варто посіяти на городі у вересні, що ще до морозів отримати врожай.

Related posts