Міністерство закордонних справ повідомляє, що Росія планує атаки на об'єкти ядерної інфраструктури в Україні.


Україна потребує від міжнародних партнерів додаткових засобів ППО, наголосив очільник міністерства.

Росія планує завдати атак на ядерні об'єкти, розташовані в Україні. Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час спільної пресконференції з німецькою колегою Анналеною Бербок, за інформацією кореспондента УНІАН.

"Я знову нагадаю, що у нас є докази про те, що Росія готувала і готує удари по об'єктах ядерної інфраструктури України. Ми повинні їх захищати, з одного боку, а також світ повинен різко і твердо реагувати, щоби цього не допустити", - наголосив Сибіга.

Міністр закордонних справ України підкреслив, що підтримка з боку колективного Заходу для України є не просто благодійною допомогою, а стратегічною інвестицією в загальну безпеку трансатлантичного простору.

"Дуже важливо, щоби ті рішучі кроки, які мають бути прийняті - вони приймалися також вчасно, щоби ми не допускали втрати наших територій, далі не втрачали наших людей, аби ми ставали усе більш самодостатніми за деякими напрямками", - додав він.

Міністр підкреслив, що критично важливо перетворити ці рішення на реальні практичні кроки. Україна постійно інформує про це своїх партнерів. Найголовніше — це усунення всіх обмежень на використання дальнобійної артилерії.

"Це наше законне право. Я говорю про використання дальнобійної артилерії на російській території з військовою метою," - зазначив Сибіга.

Одночасно, другим аспектом є перехоплення російських ракет і безпілотників над українською територією за допомогою систем протиповітряної оборони сусідніх країн.

"Росія вчиняє провокації. Вона перевіряє, як реагують країни НАТО, а також їх системи. Тому ми закликаємо до ухвалення рішення з цього приводу."

Також мова йде про посилення оборонних можливостей України та розвитку військової промисловості.

"Після початку повномасштабного вторгнення Україна змогла суттєво збільшити виробництво різних типів озброєння, підвищивши його в шість разів. Це не лише стосується часу, а й економії ресурсів для наших партнерів. Розширення виробництва дронів, артилерійських снарядів та систем значно посилює нашу незалежність і спроможність, а також дозволяє зекономити кошти для наших союзників", - зазначив Андрій Сибіга.

Водночас, забезпечення додатковими системами протиповітряної оборони є ключовим пріоритетом для України, щоб убезпечити українські міста та ядерні установки, розташовані на її території.

У жовтні Financial Times повідомило, що Росія адаптує траєкторії своїх безпілотників і ракет, щоб вони пролітали поблизу українських атомних електростанцій. Українські енергетичні компанії та урядові представники вказали, що цьогорічні удари РФ по енергетичній інфраструктурі стали більш цілеспрямованими в порівнянні з осінню 2022 року.

На початку, президент України Володимир Зеленський висловлював занепокоєння щодо можливих нападів росіян на три атомні електростанції в Україні. Він підкреслював, що існують свідчення про ці агресивні наміри з боку Росії.

Related posts