Росія придбає чіпи для ракет, обходячи санкції і сплачуючи за них вдвічі більше, повідомляє Bloomberg.


Посередники усвідомлюють, що Росія позбавлена альтернативних ресурсів, і тому встановлюють надбавки.

Країна-терорист росія закуповує електронні компоненти західних компаній для своїх ракет в обхід санкцій. Проте за вдвічі завищеною ціною.

Про це повідомив Bloomberg з посиланням на своє розслідування, здійснене на основі даних української розвідки та Київської школи економіки.

Вказується, що при виготовленні ракет переважно застосовуються чипи, вироблені американськими та європейськими компаніями, тоді як постачання здійснюються головним чином через китайські та гонконзькі фірми-одноденки.

За даними розслідування, найчастіше використовуються компоненти американських компаній Analog Devices (21% із 3871 компонента, знайдених в уламках російських боєприпасів) і Texas Instruments (14%). Згідно з митними даними, чипів однієї тільки Analog рф отримала у 2023 році на $326 млн.

Експертка з стратегічних проєктів Київської школи економіки Олена Білоусова зазначила, що впроваджені заходи експортного контролю змушують Росію платити за продукцію Analog більш ніж удвічі дорожче, ніж це було до 2022 року. Посередники усвідомлюють, що у РФ немає альтернативних постачальників, і тому підвищують ціни.

Уточнюється, що приблизно дві третини закуплених росією компонентів Analog становлять інтегральні схеми, які входять до числа 50 деталей, включених міністерством торгівлі США до категорії пріоритетних через їх використання в системах озброєння. Окрім цього, зафіксовано компоненти подвійного призначення, такі як контролери стандартного інтерфейсу RS-232, виявлені в ракеті "Іскандер".

Виконавчий директор нов-Йоркської компанії Cofactr, Метью Габер, який спеціалізується на автоматизації процесів закупівлі електроніки і щодня моніторить інформацію про запаси у сотень дистриб'юторів, повідомив, що в серпні 2024 року через офіційних дистриб'юторів було доступно приблизно 86 000 одиниць RS-232, тоді як кількість, що продавалася через неавторизованих постачальників, перевищувала 4 мільйони.

Фонова інформація. Раніше видання Mind зазначало, що основна частина імпортованих компонентів для російської зброї надходить з Китаю. Інші значущі елементи постачаються з США, Нідерландів, Японії та Швейцарії.

Раніше стало відомо, що Китай почав надавати військову підтримку Росії, в обмін на що Москва ділиться з Пекіном своїми технологіями, зокрема у сфері підводного флоту. Вашингтон відкрито стверджує, що Пекін безпосередньо підтримує російські збройні сили, намагаючись при цьому приховати свої дії.

Related posts