Починаючи з 2017 року, Путін маніпулював Трампом, спонукаючи його до ворожості щодо України, повідомляє NYT.


Цю інформацію повідомляє The New York Times, передає Укрінформ.

За інформацією журналістів New York Times, 28 січня 2017 року під час першої телефонної бесіди між Трампом і Путіним, саме Трамп ініціював обговорення України, попросивши російського президента поділитися своїми поглядами щодо цієї країни. Один з колишніх американських високопосадовців, який мав прямий доступ до деталей розмови, зазначив, що Путін зосередився на проблемі корупції в Україні. В свою чергу, Трамп "підходив до відповіді з обережністю, уникаючи погоджуватися з Путіним і не захищаючи Україну", проте визнав, що російсько-український конфлікт заважає йому досягти мети поліпшення відносин з Москвою.

7 липня 2017 року, під час зустрічі між Трампом і Путіним у Гамбурзі, російський лідер знову висловився про Україну, назвавши її "корумпованою, сфабрикованою країною". Він підкреслив, що Росія має "повне право впливати" на ситуацію в Україні. У відповідь на зауваження Трампа про можливість постачання зброї Україні, Путін заявив, що це було б "помилковим кроком". Він додав, що як би Америка не допомагала українцям, вони завжди вимагатимуть більше.

Журналісти пишуть, що та зустріч стала для Путіна можливістю досягти власної мети - послабити американську підтримку Києва і наростити політичну неприязнь до України з боку Трампа.

У той час, коли відбувалися їхні перші зустрічі, Путін намагався вкласти в свідомість Трампа ідею, що Україна є не просто молодою демократією, котра прагне зміцнити зв'язки із Заходом, а радше непокірним сусідом, де домінують російськомовні громадяни, що знаходиться під контролем олігархів і корумпованих посадовців, які намагалися вплинути на вибори на користь Гілларі Клінтон, - зазначає видання.

Ще одним випадком, який вплинув на погляди Трампа, журналісти називають викрадення російськими урядовими хакерами листування опонентки Трампа Гіларі Клінтон з Національного комітету Демократичної партії. У розслідуванні, яке у 2019 році провів Комітет з розвідки Сенату США, голова передвиборчої кампанії Трампа Пол Манафорт та інші посадові особи передвиборчого штабу почали просувати теорію про те, що викрадення здійснила Україна, а не Росія. Путін підлив масла у вогонь, публічно заявивши, що Україна намагалася допомогти Клінтон під час президентських виборів у 2016 році.

У колі Трампа починає з’являтися більш "похмурий образ" України — держави, сповненої політичними опонентами Трампа, зазначають журналісти.

"Під час останніх тижнів передвиборчої кампанії 2024 року увага зосереджується на ворожості до України. Трамп не уточнив, чи планує він скоротити або припинити американську військову та дипломатичну підтримку України в разі свого обрання. Це відбувається на фоні його спроби переконати Республіканську партію прийняти менш інтервенціоністський підхід до зовнішньої політики, який передбачає співпрацю з авторитарними лідерами, такими як Путін", - зазначає видання.

Як повідомляв Укрінформ, на думку колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, Дональд Трамп не допустить поразки України в разі перемоги на виборах у листопаді.

Related posts