Прибуток трохи знизиться: ФОПам пояснили, як новий військовий збір вплине на їх діяльність.


Введення військового збору для фізичних осіб-підприємців (ФОП) призведе до зниження їхнього прибутку. Однак в експертному середовищі вважають, що така ініціатива має своє обґрунтування. Вони підкреслюють, що на десятому році військового конфлікту не повинно бути ситуації, коли одні сплачують військовий збір, а інші – ні.

Фінансовий експерт Сергій Фурса поділився своїми думками з OBOZ.UA, зазначивши, що введення військового збору для фізичних осіб-підприємців не є критичним кроком.

"Нелогічно, що дуже довго, поки триває вже 10 років війна хтось платить військовий збір, а хтось не платить. Введення цього військового збору для ФОПів є логічним. Для них це буде неприємно, але якихось там катастрофічних наслідків я не очікую. Просто будуть більше платити і це зменшить їх прибуток, от і все", - розповів експерт.

Водночас він висловив думку, що якихось стресових наслідків для суспільства підвищення податків не спричинить. Адже, стверджує Фурса, їх збільшують на тлі зростання.

"Так,частина грошей, які зараз підуть на виплату податків, могли б піти на споживання. Проте, треба зазначити, що вводяться ці податкові інновації на тлі зростання ринку споживання в Україні, на тлі зростання доходів населення. Тому, якогось стресу ми не очікуємо для загального споживання по країні чи попиту на українську продукцію", - резюмував Фурса.

Який військовий внесок визначено для фізичних осіб-підприємців?

Нагадуємо, що 10 жовтня члени Верховної Ради України прийняли у другому читанні законопроєкт, що передбачає значне підвищення податкових ставок. Основною метою цього законопроекту є:

Так, під час підготовки до другого читання було узгоджено варіант документа з такими нормами:

Таким чином, розмір військового збору з офіційної зарплати в 30 тисяч гривень зросте з 450 гривень (1,5%) до 1500 гривень (5%). Для фізичних осіб-підприємців третьої групи, які отримують щомісяця 30 тисяч гривень, податкові зобов'язання збільшаться на 300 гривень, адже раніше вони не сплачували цей збір, а тепер він становитиме 1%. Інші групи ФОПів будуть сплачувати фіксовану суму в 800 гривень.

Під час розгляду закону в другому читанні депутати також скасували підвищення військового збору для військовослужбовців. Так, навіть після підвищення податків із їхніх зарплат, як і раніше, зніматиметься по 1,5%, а не 5%.

Як повідомляв OBOZ.UA, головна причина підвищення податків - необхідність фінансування армії. Усі збори, які надходять до держбюджету України, і зараз йдуть на сектор безпеки та оборони, але цього недостатньо. Проте разом із підвищенням податків важливо проводити детінізацію, адже нелегальна та напівлегальна робота бізнесу позбавляє бюджет величезної кількості коштів.

Related posts