Княжицький висловив думку, що на коментарі Єврокомісії необхідно реагувати в контексті телемарафону.
Єврокомісія висловила сумнів у необхідності продовжувати державне фінансування для телемарафону та порадила відновити рівні умови для роботи телеканалів і плюралізм медіа. Представники влади відповіли, що телемарафон "Єдині новини" існуватиме до закінчення війни
"Фактично, українське керівництво уникає прогресу на нашому європейському шляху через, здавалося б, незначну причину", - зазначає депутат Микола Княжицький у розмові з Радіо NV.
Політик звернув увагу, що якщо українська влада хоче в якийсь спосіб мати прогрес в нашому долучення до Європейського Союзу, то треба прислухатися до рекомендацій Єврокомісії та не створювати додаткових проблем на цьому шляху.
"Єврокомісія згадала про плюралізм думок. Це означає, що мають повернутися в ефір, в тому числі і ті телеканали, які були закриті. І не має бути тиску на медіа. Вони також зауважили, що з державного бюджету не можна фінансувати приватні компанії, які монопольно розповідають про владу. І третє, що було сказано, що канал Рада повинен показувати діяльність парламенту", - перераховує політик зауваження зі звіту Єврокомісії та наголошує, що на них варто реагувати.
"Тривалість війни не виправдовує відсутність демократії. У звіті Єврокомісії підкреслюється, що всі методи регулювання медіа повинні брати до уваги складні обставини в Україні. Введення військової цензури є цілком виправданим", - зазначає політик у своєму інтерв'ю.
Ми повинні зосередитися на наших союзниках - країнах, що підтримують демократію, оскільки у нашій боротьбі з Росією ми захищаємо демократичні цінності, які абсолютно несумісні з обмеженням свободи медіа та цензурою. "Організація телемарафону є проявом авторитарних тенденцій у нашій владі, а також свідчить про корупційні практики та підкуп олігархів. Жодної іншої вигоди від цього немає", - підкреслив депутат.
За словами Миколи Княжицького, марафон "Єдині новини" не потрібно розпускати: треба дати свободу тим каналам, які в ньому мовлять, і припинити фінансувати його за державний кошт.
"1,6 мільярда гривень на марафон – це значна сума. Вона перевищує бюджет багатьох міністерств та відомств. Ці кошти могли б бути спрямовані на підтримку армії, як ми й пропонували. Наприклад, їх можна було б витратити на закупівлю військової амуніції, що допомогло б зміцнити лінію фронту. Проте, замість цього, ми займаємося зміцненням пропаганди," - підсумував політик.