Міністерство оборони України направило запит до Служби безпеки України для проведення перевірки постачальника, який забезпечує Збройні сили неякісними харчовими продуктами.


Міністерство оборони України звернулося до Служби безпеки України з проханням перевірити можливу фальсифікацію документів постачальником продуктів для ЗСУ. Це рішення стало наслідком нещодавнього журналістського розслідування, яке виявило факт постачання неякісних консервних виробів для ЗСУ.

Цю інформацію розміщено на офіційному веб-ресурсі Міністерства оборони України, повідомляє Цензор.НЕТ.

Повідомляється, що Департамент безпеки харчових продуктів та ветеринарії Міністерства оборони України направив офіційне звернення до Служби безпеки України щодо ймовірної підробки супутніх документів з боку одного з постачальників продуктів харчування для Збройних сил України.

"Цей крок був спричинений недавнім журналістським розслідуванням, яке виявило факт постачання неякісних харчових продуктів до Збройних Сил України. У зв'язку з цим Міністерство оборони розпочало перевірку роботи відповідного постачальника", - зазначено у повідомленні відомства.

У Міністерстві оборони повідомили, що первинна перевірка виявила ознаки можливого фальсифікування документів.

"За попередніми даними перевірки, в серпні 2024 року цей контрагент поставив до однієї з військових частин Сумської області консерви м'ясні стерилізовані "Свинина тушкована" із супроводжуючими документами, які мають ознаки можливої підробки. Зокрема, до пакету документів була включена копія протоколу випробувань, який був анульований ще в лютому 2024 року", - заявили у міністерстві.

Міністерство оборони також підкреслює свою непохитну позицію у протистоянні корупції та фальсифікаціям, що можуть загрожувати безпеці наших військовослужбовців.

Зважаючи на це, у міністерстві розраховують на детальне розслідування вищезгаданої ситуації.

Також у відомстві нагадали, що у 2025 році закупівельна агенція Міноборони "Державний оператор тилу" планує випробувати нову модель забезпечення харчуванням ЗСУ, яка стартує як пілотний проєкт у кількох областях та Києві. Головна мета цієї ініціативи - підвищення якості продуктів та ефективності процесу забезпечення.

"Зміни вплинуть на фінансову структуру співпраці з постачальниками, товарну модель та контроль якості. Зокрема, вся продукція буде проходити через розподільчий центр, де спеціалісти ДОТ здійснять додатковий контроль якості", - зазначено в заяві.

Нагадаємо, що напередодні львівське видання NGL.media опублікувало розслідування, що одна з лабораторій міністерства фактично дозволила постачати на фронт неякісну тушонку компанії "Трейд граніт".

Related posts