Лондон запровадив обмеження проти 18 танкерів, що належать до "тіньового флоту" Росії.
17 жовтня Великобританія оголосила про введення наймасштабнішого пакету санкцій проти російських суден, які належать до "тіньового флоту". Згідно з інформацією, наданою урядом Сполученого Королівства, ці обмеження торкнуться 18 нафтових танкерів.
Цим суднам відтепер буде заборонений доступ до портів Великобританії, також вони не зможуть скористатися "провідними британськими морськими послугами". Загальна кількість нафтових танкерів з "тіньового флоту" РФ, щодо яких Лондон застосував санкції, тепер сягнула 43.
У британському уряді підкреслюють, що ці санкції позбавляють "путінську військову машину" суттєвих фінансових ресурсів. Згідно з інформацією з Лондона, лише торік судна, стосовно яких введено нові обмеження, здійснили транспортування нафтопродуктів на загальну суму приблизно 4,9 мільярда доларів.
За інформацією уряду Великої Британії, десятки суден, що потрапили під санкції, опинилися в очікуванні за межами портів по всьому світу. Вони не лише не приносять жодної вигоди, але й не можуть більше поповнювати фінансові ресурси військової машини Путіна.
Крім кораблів "тіньового флоту", також під британські санкції потрапили чотири російські танкери, що перевозять скраплений природний газ (СПГ) і компанія " Русгаздобыча". "Ми продовжуємо посилювати тиск на обложену російську газову галузь, тоді як флагманська компанія "Газпром" оприлюднила значні чисті збитки в розмірі 6,9 мільярда доларів у 2023 році - це її перший річний збиток за понад 20 років", - наголосили в Лондоні.
Варто відзначити, що це вже другий значний пакет обмежень проти "тіньового флоту" Росії всього за кілька тижнів. Нагадаємо, що 11 вересня Великобританія запровадила санкції для ще десяти танкерів цього флоту.
У 2022 році Росія розпочала створення "паралельного флоту" нафтових танкерів у відповідь на введення західними країнами обмежень на ціну для імпорту нафти з країни. Згідно з інформацією, опублікованою в медіа, до цього флоту могли бути залучені понад 100 застарілих танкерів.
Екологи підкреслюють, що вивезення російської нафти за допомогою старих і ненадійних танкерів може призвести до розливів і серйозних екологічних проблем.