Зміни у складі уряду: кого усунули з посад 4 вересня - Незалежний Регіон
У вівторок, 3 вересня, голова Фонду державного майна Віталій Коваль, разом із п'ятьма міністрами — Олександром Камишіним, Денисом Малюською, Русланом Стрільцем, Іриною Верещук та Ольгою Стефанішиною — звернулися до Верховної Ради з проханням про відставку.
У середу, 4 вересня, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також висловив подібну думку. Проте сьогодні Верховна Рада затвердила звільнення лише чотирьох міністрів.
Цю інформацію наводить Незалежний Регіон, посилаючись на Texty.
Олександра Камишіна звільнили з посади міністра, відповідального за стратегічні галузі промисловості. Він очолював Міністерство стратегічних промислових питань з 2023 року. За інформацією джерела з "Слуги народу", планується, що Камишіна переведуть до Офісу президента, ймовірно, на посаду стратегічного радника. Сам Камишін зазначив, що має намір продовжити роботу на іншій посаді, пов'язаній з оборонною сферою.
Ольга Стефанішина була звільнена з посади віцепрем'єрки, відповідальної за європейську та євроатлантичну інтеграцію. Вона обіймала цю посаду з 4 червня 2020 року. Раніше депутат Ярослав Железняк висловив думку, що Міністерство юстиції може бути об'єднане з офісом віцепрем'єра з євроінтеграційних питань, і що Стефанішина має всі шанси очолити новостворене відомство.
Руслан Стрілець звільнився з посади міністра екології та природних ресурсів. Він обіймав цю посаду з 14 квітня 2022 року.
Дениса Малюську звільнено з посади міністра юстиції, яку він займав з 29 серпня 2019 року.
Далі депутати мали голосувати за звільнення міністра МЗС Дмитра Кулеби, але у Раді неочікувано закрили засідання. Видання ВВС зазначає, що Кулебу мають таки звільнити завтра. На його місце можуть назначити його першого заступника Андрія Сибігу, який раніше працював в ОП.
За інформацією агентства Bloomberg, яке посилається на джерело, обізнане з кадровими змінами в уряді, Кулеба планує після своєї відставки зосередитися на розвитку співпраці України з НАТО.
На своїх постах продовжують працювати віцепремʼєр-міністр, відповідальний за реінтеграцію тимчасово окупованих територій, Ірина Верещук, а також керівник Фонду державного майна України Віталій Коваль. Парламент не зміг зібрати необхідну кількість голосів для їхнього усунення.
Давид Арахамія, лідер фракції "Слуга народу", раніше заявив, що більше половини складу Кабінету Міністрів зазнає змін.
Як зазначив президент України Володимир Зеленський, рішення про кадрові зміни в уряді зумовлені тим, що Кабінету міністрів потрібна "нова енергія". Крім того, Україна потребує посилення на різних напрямах.