Хто заніс до Києва лихоманку Західного Нілу: як перелітні птахи і боротьба з комарами пов'язані з цим


Столичний головний санітарний лікар розповів про походження вірусу і можливість його передачі між людьми.

Спалах вірусу лихоманки Західного Нілу у Києві неабияк налякав містян. Відомо, що троє людей вже померли через важке ускладнення - менінгоенцефаліт.

Згідно з повідомленням Сергія Чумака, головного державного санітарного лікаря Києва, у Свято-Михайлівській клінічній лікарні міста зареєстровано 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом лихоманки Західного Нілу.

"Пацієнти перебували там з тяжким перебігом хвороби. 13 з них - це мешканці Києва, всі інші з Київської та Черкаської областей. Троє пацієнтів, на жаль, померли. Двоє з них - мешканці столиці, які мешкали на правому та лівому берегах. Ще один померлий - мешканець Черкаської області", - розповідає ТСН.ua Сергій Чумак, головний державний санітарний лікар Києва, генеральний директор ДУ "Київський міський ЦКПХ МОЗ".

Головний санітарний лікар Києва повідомив, що під час проведення епідеміологічного дослідження виявлено, що четверо з тринадцяти пацієнтів перебували за межами столиці. Закордонних поїздок у них не було. Решта дев'ять пацієнтів залишалися тільки в Києві.

Експерт зазначає, що ключовим джерелом та резервуаром вірусу лихоманки Західного Нілу в природному середовищі виступають птахи, зокрема мігруючі види.

"У їхній крові виявляється висока концентрація вірусу. Далі його поширюють комарі, коли смокчуть кров птахів. Саме ці комахи є переносниками вірусу. Існує певний вид комарів, що можуть кусати людей. Таким чином, до України та Києва вірус потрапив через перелітних птахів", - розповідає Сергій Чумак.

Головний санітарний лікар Києва додає, що загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий, але у важкій формі можуть розвиватися менінгіт та енцефаліт - ускладнення захворювання.

Необхідно усвідомлювати, що вірус лихоманки Західного Нілу не передається від людини до людини. Іншими словами, інфікована особа не є джерелом зараження. Проте, якщо у людини виявлено хворобу, слід негайно звернутися до медичного фахівця, особливо після укусів комарів, щоб отримати відповідне лікування. Це захворювання характеризується різким початком і підвищенням температури, яка може триматися від двох до шести днів, - пояснює Сергій Чумак.

Головний санітарний лікар зазначає, що у столиці здійснюються необхідні профілактичні заходи.

"Ми надіслали рекомендаційні листи до балансоутримувачів територій Києва, де були зафіксовані випадки укусів комарів серед пацієнтів. Це стосується парків, зон відпочинку, пляжів та водойм. Наші звернення отримали КП "Плесо" та КО "Київзеленбуд". Ми надали їм детальні інструкції щодо заходів, які необхідно вжити для зменшення популяції комарів і зупинення їх розмноження," - зазначив головний санітарний лікар Києва.

Чумак зазначає, що необхідно, щоб комунальні служби відзвітували, які райони Києва вже оброблені, аби запобігти поширенню комарів.

Сергій Чумак зазначає, що необхідно здійснювати такі заходи: очищення від водоростей, косіння водної та прибережної рослинності, усунення заболочених ділянок і місць підтоплення, які слід своєчасно осушувати та проводити дезінсекційні роботи.

Related posts