Експерти розкрили секрети, які допоможуть уникнути шахрайських схем при придбанні вживаного автомобіля.


Фахівці в галузі транспорту виявили десять найбільш поширених шахрайських схем.

Фахівці надали рекомендації щодо виявлення поширених шахрайських схем та запобігання фінансовим втратам. Таку інформацію оприлюднили аналітики автомобільних даних з компанії carVertical.

Авансовый платеж

Українців попереджають, що шахраї розміщують автомобільні оголошення, що мають вигляд вигідної пропозиції. Потім шахраї кажуть потенційному покупцеві, що автомобіль знаходиться далеко, пропонуючи переказати гроші до показу транспортного засобу. Часто вони імітують наявність інших зацікавлених покупців, щоб створити відчуття терміновості. Після переказу грошей, вони переводять їх у готівку та видаляють оголошення, зникаючи з поля зору.

Фальшиві сайти автодилерів

Шахраї також створюють фальшиві сайти автодилерів, де розміщують привабливі пропозиції. Ці сайти часто схожі на відомі дилерські мережі чи бренди та використовують майже ідентичні посилання. Щойно клієнти знайдуть ці пропозиції та зв'яжуться з так званим продавцем, їх часто одразу просять внести передоплату - і як наслідок втратити власні гроші.

"Споживачам варто ретельно перевіряти кожен сайт, на якому вони планують здійснити покупку. Якщо пропозиція здається занадто вигідною, щоб бути реальною, це може бути сигналом про небезпеку", - підкреслюється в повідомленні.

Приховування інформації про ввезення автомобіля.

Експерти зазначають, що деякі продавці можуть уникати обговорення закордонної історії автомобілів. Навіть якщо машина була імпортована 5 або 8 років тому, це важлива інформація, яка може вплинути на рішення покупця. Процес імпорту автомобілів зазвичай є досить простим і економічним, тому багато машин, куплених в одній країні, зрештою виявляються в іншій. Проте, під час перетворення кордону можуть виникати ситуації з маніпуляціями пробігом та приховуванням певних ушкоджень.

Facebook Marketplace is an online platform where users can buy and sell items locally.

Виставлення фальшивих запчастин на продаж дуже популярне явище на Facebook Marketplace is an online platform where users can buy and sell items locally. - досить часто хтось розміщує комплект коліс або рідкісне обважування для популярного авто, щоб створити ілюзію вигідної угоди. Вони просять покупця переказати гроші, а потім зникають. Експерти попереджають, що Facebook Marketplace is an online platform where users can buy and sell items locally. має слабкий контроль якості та не має служби підтримки, тому покупці мають бути обережними та передавати гроші лише після особистого огляду товару.

Маніпуляції з показниками одометра

Скручування пристрою для вимірювання відстані, що подолав транспортний засіб, практикують шахраї, які хочуть штучно підвищити вартість авто на продаж. На старих автомобілях це робиться механічно, а на нових - через під'єднання діагностичних пристроїв. Маніпуляції з показниками одометра створюють враження, що авто фактично проїхало меншу відстань. Водій ризикує придбати автомобіль з механічними проблемами, що коштує набагато менше, ніж було заплачено.

Сховані ушкодження

Іноді продавці не діляться інформацією про минулі пошкодження автомобіля, і єдиний спосіб отримати цю інформацію — це перевірити історію транспортного засобу. Придбання вживаного авто, яке вже зазнало серйозних ушкоджень, може призвести до значних витрат на ремонт у майбутньому. Крім того, автомобіль може мати структурні дефекти, що ставлять під загрозу його безпеку.

Фальшивий звіт про історію транспортного засобу

Існує ще один метод шахрайства, при якому деякі недобросовісні продавці фальсифікують звіти про історію автомобілів, намагаючись переконати потенційних покупців, що транспортний засіб не має жодних вад. У випадках, коли звіти представлені у друкованому вигляді, а не створені на місці, можуть бути приховані важливі інциденти. Тому покупцям рекомендується самостійно отримувати звіти про історію, щоб уникнути шахрайських схем.

Автомобілі на прокат та послуги таксі з минулого.

Зазвичай рекомендується утримуватися від покупки автомобілів, які використовувалися в каршерингу або таксі, оскільки вони, як правило, можуть бути в поганому стані і потребувати значних витрат на ремонт. Однак продавці не завжди відкрито повідомляють потенційним покупцям про таку історію використання автомобілів.

"Вживані прокатні авто мали набагато більше холодних запусків -- двигун та деякі інші компоненти можуть бути зношені та не настільки надійні, як слід. Ба більше, таксі часто мають більший пробіг і їх можна визначити за зношеним салоном -- особливо на задніх сидіннях. Оскільки більшість таксі їздять містом, покупцям рекомендується оглядати такі авто з особливою увагою до стану гальмівної системи та компонентів підвіски", - відмічають експерти.

Автомобілі, що були вкрадені.

Майже всі викрадені транспортні засоби потрапляють на чорний ринок запчастин, але іноді вони можуть опинитися в оголошеннях з продажу чи в соціальних мережах. Придбання викраденого транспортного засобу призведе до втрати днів, якщо не тижнів, на спроби повернути гроші. Перевірка історії покаже, чи був автомобіль у розшуку як викрадений.

Сумнівні фінансові моделі

Шахраї можуть стверджувати, що не приймають банківські перекази, натомість віддають перевагу таким платіжним системам, як Western Union. Це має бути тривожним знаком, оскільки аферисти здатні виготовити підроблені документи та отримати гроші, так і не продемонструвавши реальний автомобіль.

Протягом періоду з січня по серпень цього року в Україну було завезено більше 215 тисяч як нових, так і вживаних легкових автомобілів.

Протягом останнього місяця в Україні продали більше 5,8 тисячі нових легкових автомобілів, що становить зростання на 1% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Related posts