Бундесвер готується до отримання своїх перших систем Iris-T.


Німецька армія взяла на озброєння перші системи ППО Iris-Т, 4 вересня відбудеться офіційна церемонія за участі канцлера ФРН Олафа Шольца і міністра оборони Бориса Пісторіуса.

Про це повідомив на брифінгу речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт, передає кореспондент Укрінформу.

Гебештрайт зазначив, що отримання Iris-Т SLM Бундесвером є яскравим свідченням "поворотного моменту", який закриє прогалини в повітряній обороні, зміцнить ППО Європи і стане значущим внеском у безпеку та оборону нашої країни та НАТО.

Шольц вивчить новітню систему та проведе обговорення з військовослужбовцями.

Представник Міністерства оборони, Мітко Мюллер, повідомив, що наразі мова йде про розгортання комплексу з шести систем. Очікується, що розміщення всього комплексу буде завершено до кінця 2027 року. Ці системи призначені для підсилення протиповітряної оборони на малій та середній дальності.

Він додав, що прийняття систем на озброєння Бундесверу не вплине на графік поставок їх Україні. За словами Мюллера, вже доставлено 4 системи Iris-Т SLM, ще 8 - у стадії підготовки, 4 системи Iris-Т SLS і Iris-T SLM будуть передані до кінця року.

"У нас чудово функціонує ланцюг постачань", - зазначив офіцер, підкреслюючи, що Німеччина повинна водночас піклуватися про свою оборонну спроможність та обороноздатність НАТО.

На цій військовій базі також продовжуватимуть навчання українських операторів, причому раніше там уже здобули знання кілька військовослужбовців ЗСУ.

Мюллер також повідомив, що німецькі військові обмінюються досвідом з українськими колегами в питанні застосування Iris-Т, що є "унікальним".

Нагадаємо, що в жовтні 2022 року Україна отримала перші системи Iris-Т, вироблені німецьким концерном Diehl, навіть раніше, ніж сам Бундесвер.

Федеральне управління з обладнання, інформаційних технологій та внутрішньої підтримки Бундесверу Німеччини повідомило про отримання першої системи IRIS-T SLM на початку серпня. Кожен вогневий комплекс включає радар середньої дальності, здатний виявляти цілі на відстані до 250 км, та три пускові установки, кожна з яких оснащена вісьмома ракетами з дальністю польоту до 40 км. Усі ці компоненти керуються єдиним дистанційно керованим командним пунктом. Компанія Diehl Defence була залучена до адаптації системи для сумісності з інтерфейсами НАТО, що дозволило інтегрувати вогневі підрозділи в загальну систему протиповітряної та протиракетної оборони Альянсу.

Related posts