5 типів фізичної активності для жінок старше 50 років, що сприяють довгому та здоровому життю
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Eat This, Not That!
Тренер Рейчел Макферсон відзначила, що для жінок старше 50 років фізичні вправи перестали бути лише прагненням до досконалості фігури. Наразі акцент змістився на здоров'я, енергію та активний спосіб життя.
Танці — це більше, ніж просто спосіб розважитися. Наукові дослідження свідчать, що вони позитивно впливають на психічний стан, покращують функції серцево-судинної системи та зміцнюють м'язи опорно-рухового апарату.
Це також захоплюючий метод для спілкування чи встановлення зв'язків з партнером, який допомагає одночасно вдосконалити баланс і координацію.
Падіння становлять один із найзначніших ризиків, які зростають з віком, і є основною причиною переломів, що призводять до погіршення загального стану здоров'я. Танці, в свою чергу, приносять численні переваги для серцево-судинної системи, зміцнюючи серце та знижуючи ризик розвитку таких захворювань, як діабет, інсульт і деменція.
Жінка виконує танець (зображення: Freepik)
Прогулянки відіграють важливу роль у підтримці здорового процесу старіння, зменшуючи ймовірність розвитку серцево-судинних недуг, діабету другого типу та деменції. Вони також позитивно впливають на якість сну, психічний стан і сприяють довгому життю.
Крім того, це економічний вид фізичних вправ, який може включати в своє розпорядження кожен. Ходьба сприяє покращенню психологічного стану, регулює артеріальний тиск і цукор у крові, водночас підвищуючи загальну фізичну активність протягом дня.
Ходьба (фото: Freepik)
Йога є відмінним способом зміцнення м'язів та розвитку сили. Багато наукових досліджень підтверджують, що заняття йогою покращують баланс, підтримують психічне благополуччя, підвищують гнучкість і допомагають в боротьбі зі старінням клітин.
Йога є відмінним варіантом для літніх людей, які стикаються з труднощами під час виконання більш інтенсивних фізичних навантажень або прагнуть включити в свої заняття більше спокійних та легких рухів.
Йога є м'якою практикою, яка може позитивно вплинути на стан суглобів і зменшити ризик падінь.
Йога (изображение: Freepik)
Резистивні фітнес-стрічки можуть підтримувати м'язи міцними та функціональними, оскільки вони природно втрачаються з віком.
Основні силові тренування сприяють запобіганню втраті кісткової маси і навіть можуть сприяти її зростанню. Втрата кісткової маси є серйозною проблемою для жінок похилого віку, особливо після менопаузи, коли гормональні зміни призводять до зниження рівня естрогену, що, у свою чергу, негативно впливає на кісткову щільність.
Вправи з опором сприяють запобіганню цього.
Тренування в фітнес-центрі (зображення: Freepik)
Фізична активність може позитивно вплинути на стан серцево-судинної системи та зміцнити м'язи, при цьому забезпечуючи захист для суглобів.
Також заняття у воді пов'язуються зі зниженням болю у осіб, що страждають на артрит.
Крім того, водна аеробіка сприяє зміцненню серцево-судинної системи та підвищенню витривалості.