15 000-річні рослини в Марокко виявили неймовірні лікувальні традиції епохи кам'яного віку.


Виявлені трави, особливо рослина "ефедра", є основою дослідження.

В Марокко археологи здійснили значне відкриття, яке розширить знання про стародавні медичні методи та проллє світло на розвиток медицини в історичному контексті.

Дослідники виявили свідчення застосування лікувальних рослин у печері Grotte des Pigeons, розташованій у Тафугальті, що має вік 15 000 років, згідно з інформацією, опублікованою в Interesting Engineering.

З моменту відкриття печери в 1908 році, безперервні розкопки та дослідження в цьому районі надали археологам нові знання про життя в доісторичній Північній Африці.

Ця локація вважається найдавнішим місцем поховання в Північній Африці. Тут знайдено не менше 34 скелетів іберомаврів, які датуються пізнім кам'яним віком, приблизно 15 000 років тому.

Зазначається, що ця нещодавня знахідка підкреслює креативність наших пращурів у використанні природних ресурсів і розширює розуміння стародавніх методів лікування.

Результати цього значущого дослідження з'явилися в журналі Nature. Виявлені трав'янисті рослини, зокрема "ефедра", складають основу проведеного дослідження.

Науковці дослідили розповсюдження та можливі способи використання ефедри в пізньому плейстоцені, проаналізувавши добре збережені макроскам'янілості рослин, виявлені в археологічних шарах, що датуються приблизно 15 000 років тому.

Ефедра - це популярна лікарська рослина, а залишки рослин, знайдені в цій печері і пов'язані з людською діяльністю, є найстарішими, які коли-небудь були зафіксовані.

Залишки рослини було виявлено у спеціально відведеній ділянці печери, яку використовували для поховань після певних поховальних практик. Пряме радіовуглецеве датування ефедри та людських останків дає змогу припустити, що вони існували в один і той самий час.

Вчені розглядали відкриття ефедри та її розміщення на місці поховання як ознаки того, що ця рослина мала важливе значення в похоронних практиках. Дослідження показують, що в той час людські суспільства використовували ці трави в лікувальних цілях, наприклад, для полегшення застуди і мінімізації кровотечі.

Початкові дослідження виявили свідчення найдавнішої відомої хірургічної операції в тій самій печері, де на людському черепі знайдені ознаки медичного втручання. Це свідчить про те, що пацієнт, який зазнав процедури, зміг вижити і перенести біль завдяки використанню цих рослин.

Відзначається, що це відкриття не лише археологічного характеру; воно значно розширює наше усвідомлення того, як люди використовували рослини для лікування, змінюючи наші уявлення про традиційні практики предків.

Археологи виявили в Помпеях мініатюрний будинок, оздоблений складними та еротичними фресками. Ця знахідка знаходиться в центральній частині міста і є досить компактною у порівнянні з іншими будівлями.

У ньому також відсутній відкритий двір (атріум) - звичайне видовище в римській архітектурі. Експерти вважають, що ця зміна могла статися через зміну тенденцій у римському, особливо помпейському суспільстві в першому столітті нашої ери.

Related posts