"Згодний" чи "згідний"? Як правильно використовувати ці терміни в українській мові?


Є тонкощі, про які багато громадян не знають

З початком війни значна кількість українців свідомо обрала свою рідну мову, бажаючи розширити свій словниковий запас та оволодіти правильними формами вираження вдячності й вибачення. Проте існують певні тонкощі в застосуванні деяких слів, які не всім відомі.

Відомий науковець та філолог Олександр Авраменко пояснив, як коректно використовувати в українській мові слова "згодний" і "згідний". Варто звернути увагу на одне суттєве правило.

На думку лінгвіста, важливо розширювати свій словниковий запас та дотримуватися певних правил, які сприяють чистоті та правильності мови. Наприклад, багато людей стикаються з питанням, який з варіантів — "згодний" чи "згідний" — є правильним. Яка з цих форм вважається правильною?

В дійсності можливе використання обох форм. Однак, коли йдеться про відповідність, більш коректно вживати "згідний/згідна". Наприклад, можна сказати: "Згідна з наказом дія".

Якщо ви бажаєте висловити свою згоду з кимось стосовно певного питання, вдалим вибором стане слово "згодний/згодна". Наприклад, можна сказати: "Я повністю згодна зі своєю подругою".

Раніше "Телеграф" розглядав питання коректної заміни української калькованої фрази "в первую очередь". Цей вираз має російське походження і, на жаль, не передає всієї глибини української мови.

Мені писали, як вірно українською висловити слово "мнительный". Це термін, який не так вже й поширений.

Related posts