Зеленський висловив незадоволення тим, як світ відреагував на присутність північнокорейських солдатів у Росії.
Володимир Зеленський вважає, що голоси США, НАТО, Заходу, Глобального Півдня та Китаю "не звучать так гучно, як мають звучати" щодо присутності військових Північної Кореї на території Росії.
Президент України Володимир Зеленський висловив своє незадоволення міжнародною реакцією на присутність північнокорейських військових у Росії. Ці коментарі він зробив в середу, 30 жовтня, під час зустрічі з журналістами з Північної Європи.
"На мою думку, позиції Сполучених Штатів, НАТО, західних союзників, а також Глобального Півдня і Китаю не є настільки виразними, як повинні бути в даний момент стосовно присутності північнокорейських військових на території Росії. Я вважаю це вкрай ризикованим кроком. Це означає початок нової фази цієї війни," - підкреслив він.
Зеленський провів паралель між міжнародною реакцією на прибуття північнокорейських військових до Росії та подіями, що відбулись під час анексії Криму Росією, коли "західні країни залишалися мовчазними" і "не прагнули вжити жодних заходів".
"Не можу пояснити чому, але всіх охоплював страх перед ескалацією. Вони часто повторюють цю фразу: 'щоб не було ескалації'. Путін, спробувавши свої сили у Криму, зрозумів, що може й далі діяти, після чого звернув увагу на Донбас і досягнув успіху. Донбас виявився під окупацією. Через вісім років, коли вже були захоплені дві українські території, він розпочав повномасштабну війну. Він завжди проводить експерименти, перевіряючи, як реагує Захід. Це ж стосується і північнокорейських військових," - підкреслив президент.
Він зазначив, що сподівається на більш ефективну відповідь. "Досі ми чули реакції, але вони виявилися недостатньо рішучими. Саме тому Путін продовжує свої випробування, і я не можу передбачити, скільки ще солдатів прибуде з Північної Кореї чи Ірану. Їх може бути значно більше... Що ми будемо робити, якщо на нашу територію прийдуть 100 тисяч північнокорейських військових? Які дії вжене Захід? Які кроки зроблять Сполучені Штати? Питань багато, риторики чимало, але рішучих дій від лідерів поки що обмаль", - підкреслив він.
Серед відповідей на появу північнокорейських солдатів на фронті Зеленський, з-поміж іншого, нагадав про дозвіл на використання західної далекобійної зброї по військових об'єктах на території Росії.
Коли виникає питання про надання дозволу на використання дальнобійної зброї для України, особливо для військових цілей на території Росії, деякі країни висловлюють занепокоєння, що це може стати перетином червоних ліній. Вони застерігають, що, якщо ми надамо такий дозвіл, Росія може відповісти ескалацією. Але я вважаю, що присутність північнокорейських військових є справжньою ескалацією, і це відбувається не з нашого боку, а з боку Росії, - підкреслив він.
Президент зазначив, що Україна не має можливості зупинити північнокорейські війська, поки вони перебувають на території РФ. "Це означає, що ми можемо захищати нашу землю тільки тоді, коли вони її руйнуватимуть, коли вони вже на нашій землі, коли вони окупували нашу землю, коли вони вже вбили наших дітей або намагаються це зробити. Отже, тільки у той момент ми маємо дозвіл на те, щоб щось робити", - зауважив Зеленський.
Він підкреслив, що Україна не планує ініціювати залучення військових контингентів партнерських держав у відповідь на появу північнокорейських військовослужбовців.
"Я усвідомлюю, що багато хто підходить до цього з обережністю та скепсисом. Ми ніколи не наполягали на цій концепції і не обговорювали її в деталях. Справді, це надзвичайно небезпечно, якщо не отримано чіткої підтримки від лідерів і суспільства. Порушувати цю тему ризиковано, оскільки можна втратити залишки підтримки," - зазначив він.
Беручи до уваги ці обставини, він зазначив, що "ми не маємо права піднімати цю тему". "Це не може бути лише нашим публічним бажанням, адже в іншому випадку це може підірвати всю іншу підтримку, і ми не можемо дозволити собі втратити те, що вже здобули", - підкреслив Зеленський.