Зеленський оголосив про перший етап Плану внутрішніх заходів.


Як зазначив радник президента Дмитро Литвин, це є заходом проти дезінформації.

Вже за два тижні може з'явитися робочий варіант Плану внутрішніх дій, здатний посилити Україну. До процесу залучено уряд, парламент, спецслужби та громадський сектор, а координує його секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Литвиненко.

Першим пунктом документа буде протидія дезінформації. Про це у підкасті "Медіуми" розповів радник президента України з комунікацій Дмитро Литвин.

"Упродовж наступних двох тижнів очікуємо отримання первинного варіанту документа з Планом. Потім ми зможемо побачити, як перший драфт буде представлений президенту — його реакція дасть зрозуміти, яким чином документ буде вдосконалено до остаточного варіанту", - зазначив радник Зеленського.

За його словами, глава держави доручив розробити План внутрішніх дій, який має внутрішньо посилити нашу країну. Це відкрита робота, де готові чути пропозиції працівників медіа та учасників громадських організацій.

Президент поставив перед собою мету розробити документ, який слугуватиме своєрідним планом дій. По-перше, він повинен бути зрозумілим для громадян. По-друге, мати реалістичний характер. Цей документ має допомогти усвідомити, як ми можемо зміцнитися в найближчі місяці: на які аспекти слід звернути увагу, що сприятиме єдності, як ми можемо розвивати внутрішнє виробництво озброєння, а також які проблеми в сфері оборони потребують термінового вирішення. Усе буде дуже чітко і конкретно, - зазначив Дмитро Литвин.

Український лідер визначив обов'язкові напрямки та відповідальних за кожний із них. Загалом координує цей процес секретар РНБО Олександр Литвиненко. Координатор роботи та секретар РНБО за потреби залучатимуть представників уряду, парламенту, громадського сектору та спеціальних служб, уточнив чиновник.

Він зазначив, що в документі неодмінно буде враховано думку громадянського суспільства, а одним із ключових напрямків стане протидія дезінформації.

Станом на сьогодні секретар Ради національної безпеки і оборони окреслив цей аспект як "інформаційну стійкість". Це комплексна ініціатива, до якої залучаються різні організації, включаючи обидві розвідувальні служби – Головне управління розвідки та Служба зовнішньої розвідки України, а також Служба безпеки України. Основним завданням є, звісно, боротьба з дезінформацією, - зазначив радник Президента Зеленського.

Відповідно до завдання президента, інформаційний пункт має бути першим, оскільки коли люди не розуміють, що відбувається, а партнери не розуміють позицію України, інші пункти буде складно реалізувати.

Нагадаємо, що в конфіденційній секції Плану перемоги Володимир Зеленський висловлював прохання про постачання ракет Tomahawk з дальністю понад 2400 кілометрів. Ці ракети мали стати частиною так званого "пакету неядерного стримування". Проте, ця ініціатива викликала певне невдоволення на Заході.

Related posts