Зеленський: Ми не розглядаємо можливість вступу до НАТО в обмін на повернення територій Росії.
"Цю тему ми не обговорюємо. Проте вважаю, що ці інформаційні вкиди в медіа не є випадковими. Можливо, деякі з наших партнерів дійсно мають подібні думки. Тому вони не піднімають ці питання безпосередньо зі мною, а перевіряють реакцію через медіа. Вважаю, що все залежить від настроїв в українському суспільстві. На всіх переговорах ми завжди порушуємо питання наших безпекових гарантій," - зазначив президент під час інтерв'ю з журналістами.
На даний момент російські війська контролюють приблизно 20% української території.
На думку президента, найнадійнішим запобіжником безпеки для України є НАТО, а в умовах війни - це пропозиція "з потужною позицією в усіх формах дипломатії".
"Це запрошення, я вважаю, не залежить від думки Росії. Коли в цьому будуть впевнені й ще деякі партнери - що вони сильніші, ніж Росія, тоді у нас все буде в цьому сенсі позитивно", - зазначив він.
Відповідаючи на запитання щодо можливості початку переговорів про вступ України до НАТО без урахування окупованих територій, Зеленський підкреслив, що "незалежно від обраного шляху, з правової точки зору жодна країна не визнає окуповані землі як частину інших держав".
Президент також прокоментував ситуацію з північнокорейськими солдатами, які зараз проходять навчання в Росії та можуть бути перенаправлені на війну з Україною.
"Що стосується КНДР. Російська Федерація так само обережно ставиться до цього питання, як, я думаю, і Китай, не реагуючи жорстко. Щобільше, і ЄС, і США дуже обережні в цьому питанні. (...) Але ми б'ємо на сполох, бо знаємо, що це ризик для нас", - підкреслив Зеленський.
Український керівник висловив свою думку щодо результативності західних санкцій, накладених на Росію.
"Британські власті запровадили важливі санкційні заходи, які ми від них вимагали. Ці санкції будуть поступово посилюватися. Проте ми піднімали питання про те, що ці заходи не досягають очікуваного ефекту, на який сподівалася Європа. Причина в тому, що самі європейці не реалізували їх у повному обсязі. Я вважаю, що це справжня втрата, якщо не за два роки, то, безумовно, за рік. Рік тому Росія повинна була бути в тому стані, в якому вона опиниться наступного року", - зазначив Зеленський.
Обговорюючи українську оборонну промисловість та процеси закупівлі зброї, президент зазначив: "Ми маємо власне виробництво, і коли вдається знайти внутрішні альтернативи для певного виду озброєння, це стає нашим підґрунтям. Якщо ж ми звертаємось до закупівель за кордоном, нам необхідно шукати фінансові ресурси. Ми виявили їх у заморожених російських активах. Ми змогли досягти угоди і знайшли цей шлях".
Зеленський додав, що гроші із заморожених російських активів також будуть перераховані західними країнами на соціальні цілі лише на початку наступного року.
"Проте, ми все ж змогли виявити ці кошти. Це був наш резервний варіант на випадок, якщо, скажімо, Сполучені Штати скоротять свою фінансову допомогу. Це цілком ймовірно. У такому разі нам потрібно буде забезпечити фінансування для постачання та соціальної підтримки. І ми вже знайшли ці ресурси. З наступного року ми плануємо використовувати заморожені активи Росії," - зазначив він.
У вівторок раніше депутати Європейського парламенту в Страсбурзі ухвалили рішення про надання Україні кредиту до 35 мільярдів євро, який буде покритий за рахунок доходів від заморожених російських активів.