Замороження конфлікту: ЗМІ розкрили стратегію Трампа стосовно України.


Команда головного республіканця визнає, що остаточної угоди, ймовірно, не буде поти, поки Путін "не піде зі сцени".

Кандидат у президенти США Дональд Трамп представив свій план для вирішення конфлікту в Україні. Він передбачає, що "Україна не стане членом НАТО", а для тиску на Путіна буде застосовано "економічні санкції", згідно з повідомленням Financial Times.

ЗМІ зазначає, що ідеї Трампа можуть стати новим поглядом на невдалі Мінські угоди 2014 і 2015 років, які були спрямовані на припинення конфлікту на сході України.

Один із радників Трампа заявив, що в цих угодах було окреслено план збереження територіальної цілісності України із закріпленням автономних зон, але умови так і не було реалізовано або приведено у виконання. Але цього разу нібито будуть "механізми примусу" з наслідками за порушення угоди. За дотриманням мають стежити європейські війська, а не сили НАТО чи миротворці ООН.

Трамп висловлює думку, що вступ України до НАТО не є реалістичним у найближчій перспективі. Однак, він вважає, що відстрочення цього процесу на кілька років може стати інструментом для примушення Росії до ведення переговорів.

"Ми ставимо конфлікт у стан заморожування, Україна не віддає жодної частини своїх територій, а інша сторона не відкликає своїх територіальних вимог. Ми ведемо переговори, усвідомлюючи, що досягнення остаточної угоди, ймовірно, не відбудеться, поки Путін залишається на своїй посаді," - зазначив Фред Флейц, який працював у першій адміністрації Трампа.

Водночас такий підхід не знайде одностайної підтримки в Республіканській партії, гадає видання.

Майк Волтц, один з ключових республіканських фахівців з національної безпеки у Палаті представників, висловлює думку, що Трамп може скористатися ризиком колапсу російської економіки, що виникає внаслідок падіння цін на нафту та газ.

Проте Саудівська Аравія, яка була значним партнером Трампа під час його першого президентства, не підтримуватиме такого рішення.

Одночасно, близькі до Трампа джерела запевняють, що він здатен здійснити значний економічний тиск на Путіна. Для підтвердження своїх слів вони згадують Авраамські угоди, які були укладені під час його першого президентства між Ізраїлем та Об'єднаними Арабськими Еміратами, Бахрейном, Марокко та Суданом.

Нагадаємо, що сенатор з Огайо, який є союзником кандидата в президенти США від Республіканської партії Джей Ді Венса, висловив думку, що не вважає Володимира Путіна, лідера Кремля, "ворогом" і виступив за відновлення діалогу з Росією.

Джей Ді Венс поділився думкою про те, які можливі пропозиції може висунути Трамп для вирішення конфлікту.

Related posts