Альтернатива російському: Азербайджан збільшив поставки газу до 10 європейських країн


Азербайджанська державна нафтова компанія Socar з 1 вересня розпочала постачання газу до Хорватії.

Цю інформацію було оприлюднено компанією, повідомляє LIGA.net.

Згідно з повідомленнями, Хорватія приєдналася до ряду країн, які отримують газ з Азербайджану, ставши десятою за рахунком.

Постачання азербайджанського газу до Хорватії напередодні зимового періоду стало наслідком продуктивної взаємодії між урядами Азербайджану та Хорватії. Ці постачання реалізуються за сприяння компаній PPD та MET Group, як зазначено в заяві.

Одночасно компанія не розкрила деталей стосовно обсягів азербайджанського газу, що доставляється до Хорватії.

У Socar наголосили, що розширення енергетичної співпраці між Азербайджаном та Хорватією "сприяє зміцненню енергетичної безпеки континенту", демонструючи "відданість Socar диверсифікації джерел енергії для внутрішніх ринків Європи".

Азербайджанський газ може стати альтернативою російському, який транспортується до Європи через Україну.

4 березня 2024 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна готова продовжувати надавати послуги транзиту російського газу після закінчення чинного контракту, за умови, що це буде потрібно країнам Європейського Союзу. Зокрема, мова йде про Австрію та Словаччину, які отримують російський газ через українську газотранспортну систему.

У липні Україна та Європейський Союз звернулися до Азербайджану з проханням забезпечити постачання природного газу до Європи через українську територію після завершення чинного контракту з Російською Федерацією в кінці 2024 року.

До того президент України Володимир Зеленський підтвердив переговори про транзит газу з Азербайджану до ЄС замість російського. Він уточнив, що угода про заміну російського газу азербайджанським є "однією з пропозицій", які зараз обговорюються.

У червні агенція Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела, повідомила, що представники ЄС проводять перемовини щодо збереження транзиту газу через територію України. Один із запропонованих варіантів передбачає, щоб європейські компанії закуповували газ в Азербайджану і транспортували його російськими газопроводами, що проходять через Україну до Європи. Наразі кілька європейських країн продовжують отримувати російський газ через українські трубопроводи.

Своєю чергою німецьке видання Handelsblatt писало, що Єврокомісія також розглядає варіант збереження транзиту російського газу через Україну, але через європейського посередника.

Уряд Німеччини і Єврокомісія вже ведуть відповідні переговори з країнами-членами ЄС, які можуть постраждати внаслідок припинення транзиту російського газу через Україну, повідомили виданню у Міністерстві економіки ФРН. Йдеться передусім, про Австрію, Угорщину, Словаччину та Чехію.

Відповідно до інформації видання, Європейський Союз обмірковує варіант укладення нового договору між "Газпромом" та однією з європейських компаній. Ця компанія купуватиме газ на кордоні між Росією та Україною і відповідатиме за його транзит через українську територію. Проте для реалізації цього плану необхідне схвалення українського уряду.

Related posts