Захоплювався Лукашенком і сподівався на прибуття російських військ: чим запам'ятався депутат Шевченко, якого підозрюють у державній зраді. Фото.


Депутат Верховної Ради Євгеній Шевченко, який отримав підозру у державній зраді, неодноразово ставав об'єктом критики через свої проросійські заяви. Зокрема, він просував ідеї миру з агресором Росією та висловлював захоплення білоруським президентом Олександром Лукашенком.

Також нардеп висловлювався на підтримку "прав" УПЦ Московського патріархату в Україні та закликав повернути будівлі Києво-Печерської лаври російській церкві. Більше інформації про діяльність Євгенія Шевченка читайте в статті OBOZ.UA.

Хвалебні слова на адресу Лукашенка.

У серпні 2020 року, на тлі масових демонстрацій у Білорусі проти незаконних президентських виборів, Євгеній Шевченко закликав народ Білорусі "помилувати" самопроголошеного президента Олександра Лукашенка за його "провини та злочини".

А в квітні 2021 року Шевченко відвідав Мінськ, де особисто зустрівся з Лукашенком. Тоді депутат Ради видав, що "третина українців" нібито хочуть бачити своїм президентом білоруського диктатора.

Як зазначав український журналіст Віталій Портников, візит Шевченко до Мінська продемонстрував підхід радянських лідерів, які не мали підтримки міжнародної спільноти. І привітність Лукашенка до нардепа, пояснювалася тим, що диктатору "просто, схоже, нема з ким більше зустрічатися".

В подальшому Євгеній Шевченко висловив підтримку Лукашенку після того, як у травні 2021 року в Білорусі здійснили примусову посадку літака Ryanair і затримали опозиційного активіста Рамана Протасевіча.

24 травня 2021 року фракція "Слуга народу" оголосила про рішення виключити Шевченка з її лав.

Водночас навесні 2022 року Євгеній Шевченко вів таємні переговори з Лукашенком. Це підтвердив керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов. Щоб переконати Лукашенка не вступати у війну, було задіяно всі можливі канали, пояснив керівник ГУР.

"...Пан Шевченко, Євгеній. Ми використовуємо його комунікаційні можливості та зв'язки. ... Він виявляється ефективним у цьому процесі. Пан Шевченко вже давно надає нам підтримку, і ми можемо так це сформулювати. Він жодного разу не відмовив нам у допомозі, коли ми зверталися з певними запитами," - зазначив Буданов.

Заяви на підтримку Росії

Євгеній Шевченко ще перед повномасштабним російським вторгненням був відомий своїми проросійськими висловлюваннями та критикою Революції гідності.

Зокрема, депутат активно коментував ситуацію для кремлівських пропагандистів, проявляючи прихильність до Миколи Азарова, який очолював уряд за часів президентства Віктора Януковича. Він також підтримував роботу проросійського телеканалу "Наш" і неодноразово з'являвся в ефірі каналу "112", що належить Віктору Медведчуку, близькому соратнику Путіна.

У листопаді 2021 року Шевченко висловив бажання поїхати до окупованого Донецька, де, за його словами нібито "наші люди стріляють одне в одного".

У січні 2022 року народний депутат опинився в Казахстані під час масових протестів і висловив думку, що "очікує на прибуття військових з Росії".

"Не забуваймо, що Казахстан є частиною ОДКБ, що слугує противагою НАТО. Очікуємо на введення російських військ на територію Казахстану", - написав у соціальних мережах Євгеній Шевченко. Пізніше він зазначив, що "ОДКБ готова підтримати Казахстан у відновленні конституційного порядку".

Призиви до миру з боку Росії.

7 листопада 2024 року депутат Євгеній Шевченко висловився на адресу президента України Володимира Зеленського, закликавши його ініціювати переговори з Росією, яка є агресором. Він підкреслив, що настав час "провести діалог" і висловив готовність "знову відвідати Білорусь".

Після цього в ГУР повідомили, що Шевченко на даний момент не має жодного зв'язку з цим відомством. Вони також підкреслили, що допомагати ворогу є абсолютно недопустимим.

Крім того, Євгеній Шевченко зрадів перемозі на виборах президента США Дональда Трампа, який обіцяв припинити підтримку України. Він заявив, що два роки чекав на прихід Трампа, який, за його словами, "зможе змусити Зеленського шукати інші варіанти виходу з війни".

Related posts