Забруднення атмосферного повітря метаном набирає обертів: науковці попередили про потенційні ризики.


Сьогодні концентрація метану в атмосфері перевищує показники доіндустріальної епохи в 2,6 рази.

Частка метану, який люди викидають в атмосферу, зростає, і це прискорює зміну клімату.

У новому дослідженні зазначається, що чотири роки тому світ викинув у атмосферу 670 мільйонів тонн забруднюючих речовин, що на близько 12% перевищує рівень 2000 року. Ще одним важливим аспектом цього дослідження стало виявлення джерел викидів: антропогенні викиди зросли майже на 18% за останні 20 років, тоді як природні викиди, здебільшого з водно-болотних угідь, збільшилися лише на 2% за той самий період, повідомляє Independent.

Згідно з дослідженнями, концентрація метану в атмосфері наразі перевищує доіндустріальний рівень у 2,6 рази. У початку 2000-х років цей показник залишався на стабільному рівні, але тепер спостерігається його різке зростання. Основними причинами викидів метану є спалювання викопного пального, інтенсивне сільське господарство та заповнення сміттєзвалищ.

"Метан - це кліматична загроза, яку світ ігнорує. Рівень метану зріс набагато більше і набагато швидше, ніж вуглекислий газ", - прокоментував провідний автор дослідження Роб Джексон.

Він підкреслив, що метан залишає атмосферу приблизно за десятирічний період і є потужним "інструментом", який людство може застосувати в боротьбі зі змінами клімату. Зменшення його викидів може забезпечити порівняно швидкі результати, зазначив Джексон.

У 2000 році 60% викидів метану в атмосферу було пов'язано з діяльністю людини. Наразі, згідно з новими дослідженнями, цей показник зріс до 65%.

Джексон підкреслив, що зростання викидів метану може призвести до підвищення температури на планеті на 3 градуси за Цельсієм, що вдвічі перевищує ціль, встановлену Паризькою кліматичною угодою 2015 року.

Сьогодні концентрація метану в атмосфері перевищує показники доіндустріальної епохи в 2,6 рази.

Related posts