У рамках програми підготовки жінок-водіїв вантажних автомобілів було обрано 120 учасниць.


У рамках пілотної ініціативи з підготовки жінок-водіїв вантажних автомобілів 120 представниць прекрасної статі отримають можливість пройти навчання та здобути водійські права категорій "C" або "CE".

Про це повідомила виконавча директорка Фундації інституційного розвитку Катерина Дацко під час офіційного запуску пілотного проєкту з підготовки жінок-водійок вантажівок, передає кореспондент Укрінформу.

"Ми отримали майже 1100 заявок на участь у цьому проєкті. З них ми вже відібрали 120 учасниць. Додатково ще 150 кандидаток залишаються в резерві, оскільки ми мали критерії від партнерів, за якими й обирали претенденток", - зазначила Дацко.

Тривалість навчання визначається категорією водійських прав, на які претендують учасниці. Для категорії "C" загальний період навчання становить від 1,5 до 2 місяців, починаючи з жовтня і закінчуючи серединою листопада. Це передбачає 7 тижнів теоретичних занять у форматі онлайн та 3-5 тижнів практичних занять в офлайн-форматі, які включають не менше 26 годин навчання в період з листопада до грудня 2024 року.

За словами Дацко, навчання для категорії "CE" розтягнеться на термін від 1,5 до 2 місяців, починаючи з жовтня і закінчуючи в середині листопада. Теоретична частина проходитиме протягом 7 тижнів в онлайн-форматі, тоді як практичні заняття займатимуть близько 3 тижнів у офлайн-режимі, включаючи не менше 15 годин практичного водіння у грудні 2024 року.

Учасниці, які успішно завершать навчання, отримають категорію "С" або "СЕ" і 20 з них додатково здобудуть код 95 - обов'язковий документ для роботи водієм у транспортних компаніях ЄС.

Крім того, незалежно від початкової категорії, учасниці пройдуть додаткове навчання з розвитку особистісних компетенцій, основ комунікації та самопрезентації, що підвищить їхню конкурентоспроможність на ринку праці.

"Основна частина навчального процесу відбудеться в Києві, Тернополі, Хмельницькому та місті Сарни, що в Рівненській області", - зазначила Дацко.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, більше ніж двадцять українських підприємств з різних галузей економіки виявили підтримку ініціативи, спрямованої на підготовку жінок до професії водійок вантажівок. Вони також готові сприяти їх навчальному процесу та подальшому працевлаштуванню.

Related posts