Якщо кури не несуть яйця: корисні рекомендації для вирішення проблеми.


З настанням холодів кури несуться все менше і менше. Але не лише холод впливає на курей. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Невелике та незручне приміщення. У прохолодних і затемнених умовах кури не лише перестають нести яйця, але й стають вразливими до захворювань, що може призвести до їх загибелі. Головною вимогою до приміщення, де утримуються несучки, є достатня площа. Це особливо важливо в зимовий період: для комфортного проживання птахів потрібно, щоб на кожен квадратний метр припадало не більше шести курей.

Забезпечте курям нормальний повітрообмін, щоб запобігти розвитку у птахів інфекційних хвороб. Важливо при цьому не допускати протягів, щоб несучки не застудилися.

Збереження чистоти. Зі збільшенням забруднення важливо регулярно прибирати курник від бруду та екскрементів, проводити дезінфекцію та забезпечувати належну вентиляцію.

Падіння температури та скорочення світлового дня негативно впливають на продуктивність курей. Оптимальна тривалість освітлення повинна становити 10-12 годин. При зменшенні часу світла птахи не встигають спожити необхідну кількість корму, що призводить до малорухливості, а це, у свою чергу, позначається на їхній несучості.

Ідеальний температурний режим для курей-несучок становить +15 °C або більше. Подбайте про утеплення пташника. Для продовження світлового дня використовуйте лампи або сонячні ліхтарі.

Корм повинен бути збалансованим, містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мікро- та макроелементів, вітамінів.

Годуйте своїх курей повноцінними сухими кормами двічі на день. Вологі суміші можна давати частіше - 3-4 рази протягом доби. Важливо, щоб кількість вологого корму була такою, щоб кури могли його з'їсти за 30-40 хвилин, інакше він може зіпсуватися. Якщо ви обираєте комбіноване годування, подавайте вологу суміш вранці та в обід, а ввечері давайте подрібнене зерно.

Включіть у раціон курей більше свіжих і зелених кормів, адже вони позитивно відображаються на продуктивності, життєздатності та загальному здоров'ї несучок.

У 300 мл теплої води розчиніть пакет дріжджів. Залишіть засіб настоюватись 60 хвилин. Після перелийте розчин у каструлю та долийте ще 2 л теплої води. Замочіть у цій рідині 3 кг зерна та залишіть настоюватись 4 години. Замоченим зерном годуйте своїх курей.

Птаху необхідно забезпечити безперешкодний доступ до води, при цьому важливо контролювати її чистоту.

У курей, які досягли віку понад два роки, продуктивність яєць суттєво зменшується. У цьому випадку оптимальним рішенням буде оновлення стада.

Коли у курки розпочинається процес росту нового пера, вона витрачає значну кількість поживних речовин і енергії. Через це її продуктивність знижується, і вона може нести менше яєць або зовсім зупинити яйцекладку.

Прискорте линяння курей. Для цього додайте в раціон білкові продукти, рибно-кісткове борошно, мінеральну підгодівлю -- пісок, крейду, підгодовуйте птахів насінням і кукурудзою. Використовуйте ветеринарні препарати для прискорення линяння птахів.

При зростанні температури навколишнього середовища у курей активізується інстинкт репродукції – квочка проводить більше часу в гнізді. Вона припиняє нести яйця і займає своє місце на гнізді, щоб висиджувати майбутнє потомство.

Щоб курка почала нестися, є досить ефективний метод -- на деякий час відсадити курку в невелику клітку. Щойно ви помітили, що курка почала квоктати, одразу її відсадіть. Вдень клітку із птахом поміщайте серед його родичів. Вона повинна обов'язково перебувати серед курей, що активно несуться. Стежте, щоб вона вживала достатньо кормів та води. Через 2-3 дні після окремого сидіння в клітці підсадіть до курки активного півня. Ще через кілька днів до кінця дня посадіть квочку на сідало до інших курей.

Коли курка страждає від хвороб, вона перестає нести яйця. Важливо позбавити птахів від паразитів і гельмінтів. Якщо проблема викликана інфекційними захворюваннями, необхідно провести лікування антибіотиками. Зазвичай після терапії у курей відновлюється до 80% їхньої початкової продуктивності.

Причиною відсутності яєць можуть бути хижаки, пацюки, лисиці чи інші тварини, що крадуть яйця. Водночас господарі можуть навіть не підозрювати це. Спробуйте простежити та спіймати злодія.

Related posts