Як провідна податківниця бере в борг мільйони у свого 12-річного сина та накопичує статки - Завтра.UA
Позичити майже 3 мільйони гривень у свого 12-річного сина. Отримати у подарунок дві квартири та частину будинку за явно заниженою ціною від матері-росіянки. Декларації українських чиновників, які займаються податками, все частіше нагадують комедійні сюжети. Але сміються не ми, а вони – володарі розкішного майна, яке оформлено за безцінь або зовсім не зазначене в деклараціях.
Представляємо вам Олену Хотенко, тимчасово виконуючу обов'язки керівника Головного управління Державної податкової служби в Сумській області. Вона змогла придбати квартиру в Києві за вартістю всього одного квадратного метра. Але це ще не все – її успіхи не обмежуються лише столицею та житлом.
Олена Хотенко - не просто рядова податківиця. Вона і депутатка, і волонтерка, і експертка з питань фіскальної політики. Тут вона інспектує безбар'єрність у Рівному, там - координує родини зниклих безвісти. Зранку вона - у Слузі народу, ввечері - директор у ГО. Регалії Хотенко можна перелічувати дуже довго.
Рекламное сообщение:
З серпня 2024 року представник "Слуги народу" з Рівненської міської ради очолив податкову службу Сумської області. Які незвичайні деталі ми помітили в його деклараціях, і що це може свідчити про ймовірне суттєве заниження вартості активів, придбаних під час повномасштабного вторгнення?
У декларації за минулий рік у Хотенко все ще зафіксована позика в розмірі 2,8 млн грн. Найдивніше, що ці кошти були надані їй у 2018 році її 12-річним сином. Питання залишається відкритим: як семикласник зміг позичити таку значну суму своїй матері?
Зараз син - успішний 18-річний ФОП, що за декларацією матері, за минулий рік отримав 3 млн грн доходу.
У 2016 році Хотенко не задекларувала майно чоловіка - частину будинку в Рівненській області.
Цілком зрозуміло, що, перебуваючи на позиції заступника начальника податкової служби Запорізької області, Хотенко навмисно залишила поза увагою інформацію про будинок площею 550 квадратних метрів. Подібні упущення не рідкість серед посадовців, які прагнуть уникнути уваги правоохоронців щодо джерел фінансування такого майна.
Важко повірити, що податківиця могла не бути в курсі щодо власності чоловіка, оскільки половина цього будинку на той час належала її матері - російській громадянці Людмилі Тімофєєнко. До речі, цю частину мати передала доньці в подарунок минулого року.
Цікаво, що Хотенко декларує у власності цілий будинок, хоч і меншою на 50 квадратів площею. Насправді половина будинку належить її колишньому чоловікові - Андрію Хотенку, з яким Олена розлучилась у 2019 році.
Справді, оцінка цього майна виявилася значно заниженою - всього 30 тисяч гривень. У той же час, реальна ринкова вартість будинку становить не менше ніж 10,8 мільйона гривень. Адже ціна за квадратний метр житла в Рівненській області починається з 600 доларів, що приблизно дорівнює 24 тисячам гривень.
На третьому місяці повномасштабної агресії Хотенко отримала в подарунок від матері, яка є громадянкою Росії, дві квартири. При цьому, оцінка вартості житла виглядає значно заниженою. Згідно з декларацією, вартість квартири в Рівному становить лише 50 тисяч гривень.
Подібне житло - у кількох хвилинах від набережної, в самому центрі міста розміром майже 38 квадратних метрів на ринку коштувало на той час щонайменше 672 тис. грн. (23 тисячі доларів на той момент). Це більш як у 13 разів перевищує задекларовану суму.
Продовжуємо з ще більш захопливими новинами. Податківиця, яка працює на "Слугу народу", через кілька днів після оформлення квартири у Рівному отримала в подарунок ще одну квартиру в Києві площею 46 квадратних метрів. І знову оціночна вартість виглядає абсурдно низькою - всього 100 тисяч гривень, тоді як ринкова вартість становила щонайменше 870 тисяч гривень.
Для Хотенко один задекларований квадратний метр у Києві оцінювався приблизно в 70 доларів. Як зазначають експерти з нерухомості, навіть з урахуванням ситуації, що склалася на ринку після закінчення бойових дій за столицю, вказана декларанткою вартість подарунка не відображає його справжньої ринкової ціни.
У 2015 році Олену Хотенко намагалися люструвати. Однак чиновниця вже тоді достатньо "закріпилася" у державній службі - вона в суді оскаржила наказ Державної фіскальної служби України про звільнення і поновилася на посаді заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області.
Як і з процесом люстрації, в 2021 році Хотенко також "вийшла сухою з води", коли НАЗК виявило в її декларації ознаки "умисного надання завідомо недостовірних даних". Минуло три роки з моменту, коли справу було передано до НАБУ, але замість того, щоб понести кримінальну відповідальність, Хотенко отримала підвищення.
Податківиця Хотенко - яскравий приклад ручних політичних призначень, в яких спрацьовує відбір серед своїх. Цю практику можуть поламати тільки вже звичні для нас прозорі конкурси на топпосади з детальною перевіркою майна і способу життя до призначень. Інакше недолюстровані вчора чиновники завтра керуватимуть ключовими для країни органами влади.
Мартина Богуславець можна перефразувати як "Мартина, що носить прізвище Богуславець".
Колонка є формою вираження, яка відображає суто особисту думку автора. Текст колонки не має на меті бути об'єктивним або всебічно висвітлювати підняту тему. Редакція "Української правди" не несе відповідальності за точність та інтерпретацію представленої інформації, а виконує лише функцію посередника. Погляди редакції УП можуть не співпадати з думкою автора колонки.