Як правильно зберігати багаторічники, які не витримують зимові умови у ґрунті: поради щодо зберігання цибулин і рослин.


Декілька видів потребують різних температурних умов для зберігання.

Ключовим етапом в підготовці рослин до зимового періоду є їх укриття. Це допомагає запобігти промерзанню та підтримує оптимальні температурні умови до приходу весни. Однак не всі багаторічники можуть залишатися на грядках в зимовий час. У цій статті Nice garden розглядає, як правильно викопувати ці рослини та де їх зберігати.

Де зберігати цибулини та багаторічники

Перед тим, як викопувати рослини для їх подальшого зберігання, слід спочатку підготувати приміщення, в якому вони зимуватимуть. Це приміщення необхідно дезінфікувати, обробивши стіни вапняним молоком із добавкою лізолу. Дерев'яні елементи обробляють водним розчином мідного купоросу. Полички та ящики слід промити гарячою водою, а потім ретельно висушити. Важливо забезпечити хорошу вентиляцію в кімнаті, щоб уникнути накопичення вологи та підтримувати оптимальну температуру.

Ніколи не зберігайте багаторічні рослини та квіткові цибулини в одному приміщенні з фруктами чи овочами оскільки вони виділяють етилен. Надмірне накопичення цього газу в сховищі може завдати шкоди цибулинам квітів.

Як підготувати цибулини до зберігання

Збір бульб, кореневищ і цибулин квітів для зберігання проводиться в суху бездощову погоду. Після цього їх треба очистити від землі та висушити. Уважно огляньте цибулини, бульби та кореневища на ознаки захворювання, викиньте інфіковані.

Відібраний для зберігання матеріал можна додатково обробити сухим чи вологим способом (ці процедури особливо корисні для жоржин та гладіолусів).

Сухий метод обробки передбачає запилення або застосування фунгіцидів за допомогою пензля. Для цього можна скористатися фунгіцидами, такими як "Каптан" або "Топсин".

Вологе удобрення полягає у замочуванні рослин приблизно на півгодини у водному розчині фунгіциду. Після мокрої обробки цибулин висушіть їх ще раз перед тим, як перенести у місце зберігання.

Умови зберігання багаторічників і цибулинних рослин.

Умови зберігання цибулин, бульб і кореневищ різних рослин мають свої особливості. Для жоржин, жовчника та повноквіткового жовтця рекомендовано зберігати їх, присипаними землею, торфом або піском. Чутливі до морозу сорти східної лілії слід зберігати у сухому торфі при температурі 5 °C, в той час як більш витривалі види можуть залишатися в ґрунті. Евкоміс, крокосмія, нерин, тигровий лілійник і коронарні анемони краще зберігати у піску або тирсі. Канни зберігають з грудкою грунту, яку потрібно трохи зволожувати взимку. Кислиця, верміліон і гладіолуси рекомендується розкласти тонким шаром в ажурних ящиках або на дерев'яних піддонах.

Звичайно, температура зберігання теж різниться:

Деякі види рослин потребують специфічних температурних умов для ефективного зберігання. Наприклад, спрекелія має свої особливості. Її бульби необхідно викопати восени, до першого заморозку, і спочатку зберігати при температурі 15-17 °C. З січня температура повинна бути знижена до 8 °C.

Related posts