Перші підсумки вже отримані: Міністерство енергетики повідомляє про хід перемовин щодо збільшення місії МАГАТЕ на електричній підстанції.


Міністерство енергетики на виконання доручення ОП співпрацює максимально з МАГАТЕ, щоб міжнародні партнери, агентства розширили моніторингову місію на інші об'єкти енергетичної сфери, а саме -- на ключові підстанції.

Цю інформацію озвучив заступник міністра енергетики Микола Колісник під час телемарафону "Єдині новини", як повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Заступник міністра повідомив, що Міністерство енергетики, виконуючи завдання Офісу Президента, активно співпрацює з МАГАТЕ. Мета цієї співпраці полягає в максимальному розширенні моніторингової місії міжнародних партнерів та агентств на інші об'єкти енергетичної інфраструктури, зокрема на важливі підстанції. Перші результати вже помітні, і робота в цьому напрямку триває з великим завзяттям."

Відповідаючи на запитання щодо імовірних ударів РФ по об'єктах ядерної енергетики України, Колісник сказав, що відповідну інформацію від спецслужб передано міжнародним партнерам. Окрім цього, відповідні дані передані МАГАТЕ.

За словами Міністерства енергетики, напад на основні підстанції становить безпосередню загрозу як для енергетичної, так і для радіаційної безпеки всього регіону.

"Відповідно, з метою уникнення такого інциденту ми максимально закликаємо всіх міжнародних партнерів у частині протидії ворогу у його намірах", - зазначив він.

Також заступник міністра енергетики зазначив, що наразі триває ремонтна кампанія щодо об'єктів цивільної енергетичної інфраструктури, (пошкоджених через удари РФ -- ред.).

"Наша основна мета полягає в тому, щоб відновити функціонування енергетичних об'єктів, де це можливо. Для досягнення цієї мети ми активно співпрацюємо з міжнародними партнерами, аби забезпечити себе всім необхідним обладнанням і гарантувати, що процес ремонту відповідає затвердженим графікам", - зазначив Колісник.

Заступник міністра підкреслив, що міжнародна підтримка в основному орієнтована на створення нових генеруючих потужностей та розподіленої енергетики в кожному населеному пункті. Це включає когенераційні системи та мобільні установки для виробництва теплової та електричної енергії, що має на меті всебічну підготовку до опалювального сезону.

Він зазначив, що лише протягом цього року українська держава втратила до 9 гігават генеруючої потужності внаслідок російських атак, яка була і залишається важливою для покриття пікових навантажень.

Related posts