Вучич спростував твердження, що Сербія є "троянським конем" Росії в Європі


президент Сербії Александар Вучич

Сербський президент Александар Вучич відкинув твердження про підтримку тісних зв'язків із російським лідером Володимиром Путіним. Він підкреслив, що Сербія не виконує роль "троянського коня" Москви на європейському континенті.

Про це він повідомив під час виступу 31 серпня у Празі на міжнародному безпековому форумі Globsec, інформує "Радіо Свобода".

Вучич підкреслив, що вже два з половиною роки не мав розмов із Путіним, починаючи з моменту широкомасштабного вторгнення Росії в Україну. Окрім цього, він підкреслив, що Сербія не прагне балансувати між різними сторонами і впевнено рухається в напрямку вступу до Європейського Союзу.

При цьому Вучич не заперечував, що в Сербії традиційно дуже добре ставляться до Росії.

"Ми цього не приховуємо, і я не маю жодного сорому за це", - підкреслив він.

Він зазначив, що в ЄС не згодні з позицією Сербії, яка, на відміну від більшості інших країн-кандидатів на вступ до союзу, не запровадила санкції проти Росії, але "розуміє" позицію Белграда. За словами Вучича, якого підтримав і президент Чорногорії Яков Мілатович, ЄС має більше довіряти Сербії та її прагненню до Євросоюзу. Найбільшою проблемою на шляху до ЄС Вучич назвав не відносини Сербії з Росією чи Україною, а ситуацію навколо частково визнаного Косова.

У своєму виступі Мілатович підкреслив, що рішення Чорногорії приєднатися до санкцій проти Росії було складним, але країна прийняла його, прагнучи відповідати загальноєвропейській політиці. Він висловив припущення, що Чорногорія може стати членом ЄС до 2029 року. Мілатович послався на свою розмову з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, яка також виступала в Празі. За його словами, фон дер Ляєн висловила надію, що ЄС зможе прийняти Чорногорію до свого складу ще до завершення її мандата на чолі Єврокомісії, тобто до 2029 року. Вучич висловив думку, що Сербія може приєднатися до союзу не раніше 2030 року.

Форум безпеки Globsec проводиться вже майже двадцять років і перетворився на одну з найважливіших конференцій з питань оборони та економіки в Центральній Європі. Захід триває три дні, з 30 серпня по 1 вересня, і збирає політичних лідерів та експертів для обговорення глобальних тем, таких як розширення ЄС і НАТО, конфлікти в Україні та на Близькому Сході, а також виклики економічної стійкості. Російська агресія проти України є одним з основних пунктів порядку денного цього року. Форум залучає участь президентів, прем'єр-міністрів та інших високопосадовців як з країн ЄС, так і з країн-кандидатів.

Related posts