"Вовина тисяча" - це прояв безвиході з боку Зеленського та адміністрації президента.


Зустріч з активістами громадянського суспільства, яких президент відверто недолюблює, не сприймає та водночас боїться, стала першим сигналом того, що Офіс президента переживає кризу.

Ця зустріч абсолютно не характерна для Зеленського, який не просто не сприймає критику і критиків, а фізично їх не переносить. Змусити його до цього могли тільки обставини непереборної сили.

"Вовина тисяча" наразі підтверджує ці припущення. Ситуація настільки критична, що доводиться запозичувати методи тих же старих політиків, від яких Зеленський обіцяв відійти.

В чому прикол "Юліної" і "Вовиної" тисяч? До Тимошенко політики при владі соромилися так тупо купувати голоси виборців прямо з бюджету. Перед виборами вони використовували чорні каси донорів і купували гречку, яку клали в пакети зі своїм логотипом і пом'ятим фейсом на листівці.

Юлія Тимошенко - дійсно унікальний політик. Вона займає особливе місце в українській політичній сцені, адже не боялася впроваджувати новаторські підходи і реалізовувати те, що раніше ніхто не наважувався. Вона відкрито профінансувала свою передвиборчу кампанію за рахунок державного бюджету. Чи це безпосередньо? Чи, можливо, зухвало? Безумовно! Але, що найважливіше, це було ефективно і абсолютно безкоштовно для самої Тимошенко, адже ці кошти належали бюджету, а не їй особисто.

Тепер, через 16 років, той самий трюк здійснює особа, яка прийшла до влади з такими гаслами: "Кортежі геть, пільги геть, дачі геть, всіх нах#й!"

Якщо б Вова доклав трохи більше зусиль, "Вовина тисяча" могла б стати символом піклування про малозабезпечених у очах виборців. Але в Офісі президента обрали простіший шлях, вирішивши, що ця тисяча дістанеться всім. І багатим, як МСЕчка Крупа, що сидить на дивані, напханому грошима, і бідним, які ледве встигають зводити кінці з кінцями.

Якщо метою було б підтримати найбільш вразливі верстви населення, то спочатку слід було б ідентифікувати тих, хто справді потребує допомоги, і розподілити запланований бюджет серед них. Таким чином, можна було б забезпечити соціальну справедливість: прокурори з інвалідністю не отримали б нічого, натомість справжні незахищені особи могли б отримати не тисячу, а, скажімо, по п’ять тисяч. Проте, існує проблема — уряд Зеленського не в змозі адекватно визначити, хто насправді потребує підтримки, адже він не має можливостей для виконання складних і масштабних завдань через кризові явища в державному управлінні.

Вершиною цієї ситуації є те, що виплати по тисячі гривень всім без винятку призведуть до того, що бідні фактично фінансуватимуть багатих. Адже частка податкових зобов'язань у доходах заможних значно нижча, ніж у малозабезпечених. Гетманцев, напевно, буде у захваті від такого рішення.

"Вовина тисяча" є яскравим прикладом політичної корупції, коли службове становище використовується для особистих вигод. Зокрема, президент Зеленський фактично надає ресурси державного бюджету для фінансування своєї політичної кампанії.

Я думаю ми, як суспільство не заслуговуємо такої зневаги. Так тупо запропонувати хабар народу, що пройшов два Майдани і веде війну за Незалежність - це треба зовсім нас не розуміти.

Я щиро сподіваюся, що, незважаючи на свої політичні уподобання та зв’язки з владою, впливові особи зможуть виступити проти політичної корупції. Адже це веде до згубних наслідків, друзі.

Як стало відомо, 25 жовтня президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск нової програми підтримки населення, яка стартує 1 грудня. Ця ініціатива передбачає виплату по тисячі гривень на кожного українця. Отримані кошти можна буде використати для придбання квитків на поїзди "Укрзалізниці" та на медикаменти вітчизняного виробництва. Крім того, Зеленський доручив, аби ці гроші також були доступні для витрат на українські книги та культурні послуги. Важливо, що їх можна буде перераховувати на підтримку військових, волонтерів та на закупівлю дронів.

Не забудьте підписатися на "Прямий" у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram!

Related posts