Власникам бойлерів в Україні надіслали важливе повідомлення: які дії необхідно виконувати щомісяця.
Українців, які мають бойлери, можуть очікувати значні рахунки за комунальні послуги. Це стосується тих, хто перестав повідомляти показання своїх лічильників. Важливо продовжувати цю практику, навіть якщо гаряча вода не споживається або в квартирі немає мешканців.
Цю інформацію озвучила Юлія Петрик, заступниця комерційного директора "Центру комунального сервісу" (ЦКС). Вона підкреслила, що для ефективного розподілу послуг комунальні служби повинні мати дані з усіх споживачів.
"Значення показань водяних лічильників полягає у правильному розподілі обсягів споживання послуг з гарячого водопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення серед споживачів. Своєчасне та точне подання даних є запорукою того, що споживач платить лише за реальні обсяги використаної води", - зазначила Юлія Петрик.
Центр комунальних послуг нагадав, що дані про споживання гарячої і холодної води, а також теплової енергії слід регулярно надавати щомісяця з 5 числа, навіть у випадку, якщо показники залишилися без змін. Ця вимога актуальна, навіть якщо в квартирі немає мешканців.
У разі, якщо показники лічильників були подані із запізненням, ви можете внести корективи, звернувшись до Центру клієнтського сервісу (ЦКС). Однак, якщо показання приладів обліку не були передані вчасно, підприємство проводить нарахування на основі середніх обсягів споживання за попередній період. Після отримання актуальних даних з лічильника, коригування нарахувань здійснюється автоматично.
OBOZ.UA також повідомляв, що в Україні повірка лічильників є обов'язковою процедурою. Це необхідний процес, що забезпечує точність роботи приладів обліку споживання комунальних послуг. Відповідно до правил, перевірку потрібно проходити кожні чотири роки. Якщо ж ігнорувати цю вимогу, споживачі можуть зіткнутися з суттєвими збільшеннями в рахунках за комунальні послуги. Крім того, мешканці тимчасово окупованих територій і зон активних бойових дій мають можливість відстрочки цієї процедури на три або шість місяців після завершення воєнного стану.