Військові дії Північної Кореї в Україні створюють серйозні проблеми для Китаю, - повідомляє Foreign Policy.


В останні часи найбільш складні сусіди Китаю виявилися його уявними союзниками.

Китай висловлює занепокоєння у зв'язку з направленням військових сил Північної Кореї для підтримки Росії в її війні проти України, повідомляє видання Foreign Policy.

Видання інформує, що на цьому тижні Китай і Індія підписали угоду, спрямовану на зниження напруженості та відновлення спільного патрулювання в районі спірного кордону.

"Це приємна новина для Пекіна, але останнім часом його найнеприємнішими сусідами стали його давні друзі: Північна Корея та М'янма викликають хвилювання та навіть гнів серед китайських чиновників", - йдеться у матеріалі.

Варто зазначити, що офіційний Пекін поки що не висловився з приводу останніх новин про те, що війська Північної Кореї направляються в Україну, аби підтримати Росію у бойових діях. Проте це питання викликає значне занепокоєння серед китайських чиновників.

"Китай намагався одночасно запропонувати риторичну -- і певною мірою матеріальну -- підтримку Росії, не руйнуючи її зв'язків із Заходом. Дії Північної Кореї, безумовно, переходять цю межу".

Автори підкреслюють, що Північна Корея є єдиним договірним союзником Китаю, а їхня угода про взаємну оборону датується 1961 роком. При цьому Пхеньян є номінально ідеологічним партнером Пекіна, але їхні стосунки "давно позначаються напругою".

"Мешканці Північної Кореї висловлюють своє невдоволення тим, що Китай намагається виступати у ролі старшого комуністичного брата для меншої нації, що нагадує ситуацію, коли китайці почали протестувати проти Радянського Союзу", - зазначають автори.

Відповідно до повідомлень медіа, за закритими дверима керівники Північної Кореї часом заявляють, що Японія є "столітнім супротивником", в той час як Китай вважається "тисячолітнім супротивником". Це пов'язано з історичним імперіалізмом Китаю на Корейському півострові. Лідер КНДР Кім Чен Ин, за інформацією, також вживав подібні висловлювання.

"Новина про Україну стала відомою на фоні занепокоєння китайських експертів з приводу зростаючої агресії Північної Кореї стосовно Південної. Це занепокоєння частково викликане можливістю, що Пхеньян може скористатися потребою Москви в союзниках, щоб використовувати Кремль як інструмент проти Пекіна, тим самим зменшуючи вже й так обмежений вплив Китаю на Північну Корею", - зазначає видання.

У п'ятницю з'явилася інформація про намір Північної Кореї направити додаткові військові контингенти до Росії. Це повідомлення оприлюднило агентство Bloomberg. Південнокорейська розвідка, яка уважно відстежує зміни у військових позиціях, поділилася цими даними зі своїми союзниками.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що перші підрозділи військ КНДР уже прибули в зону бойових дій у Курській області РФ. Загалом же в Росію вже прибуло близько 12 тисяч військових КНДР, включно з 500 офіцерами і трьома генералами.

Related posts