Витратили близько 100 мільйонів гривень, але водопостачання досі не відновлено: що стало причиною відсутності води в Донецькій області?


В Україні продовжують відновлювати об'єкти, пошкоджені та зруйновані окупантами. Однак не всі витрати на роботи та обладнання є ефективними. Трапляється, що придбані комплектуючи на сотні мільйонів гривень так і не використовуються. І це у час, коли на рахунку у держави має бути кожна гривня. У Держаудитслужбі виявили неефективні витрати на ремонт водогону, повідомляє портал "Коментарі".

Ілюстративне фото

У пресслужбі повідомили, що Департамент житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації придбав нове обладнання для відновлення системи водопостачання та водовідведення в Святогірську, яка постраждала від обстрілів. Загальна сума закупівлі склала близько 100 мільйонів гривень, але обладнання досі не було введено в експлуатацію.

Спеціалісти Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області виявили, що після значних пошкоджень водогону відповідний департамент здійснив закупівлю модульних очисних установок та насосної станції у приватної компанії "ПОЛІ", яка була визнана переможцем тендеру, — повідомили в Держаудитслужбі.

Відсутність використання обладнання є наслідком дій постачальника, який не виконав усі умови угоди. Компанія не здійснила пусконалагоджувальні роботи, необхідні для коректної роботи всіх елементів системи, а також не надала виконавчі схеми для підключення до зовнішніх інженерних мереж.

Крім того, стало відомо, що Святогірська міська військова адміністрація не володіла даними про наявність свердловин на території громади, до яких планувалося приєднати обладнання для забезпечення водопостачання.

Аудитори спробували здійснити зустрічну перевірку на підприємстві "ПОЛІ", проте вказана адреса не виявилась правильною, і знайти приватне підприємство не вдалося.

Правоохоронні органи були повідомлені про результати перевірки.

Аудитори звернулися до Департаменту Донеччини з вимогою забезпечити раціональне використання обладнання, призначеного для відновлення водогону. Як підкреслили у Держаудитслужбі, відсутність водопостачання унеможливить проведення наступного опалювального сезону.

Related posts