Глибоке розчарування. Вчені дослідили, куди насправді спрямовується перероблений пластик.


У новому розслідуванні екологічна активістка, використовуючи трекер, простежила, куди насправді потрапляють її відходи.

Понад півтора століття тому людство вперше створило пластик, і відтоді цей матеріал став серйозною загрозою для планети. Сучасні дослідження свідчать, що крихітні частинки пластику поширилися по всій земній кулі: мікропластик було виявлено у воді, ґрунті, повітрі, а також у внутрішніх органах тварин і людей. Водночас, ми досі не маємо повного розуміння, як це впливає на здоров'я людини. Деякі науковці припускають, що забруднення мікропластиком може підвищувати ризик розвитку ракових захворювань у людей, повідомляє Futurism.

Тепер активістка з Х'юстона (США) і активна переробниця відходів Бренді Дісон простежила, куди насправді прямує її сміття, відправлене на вторинне перероблення. Для цього вона помістила у свої пластикові відходи трекер, що дає змогу відстежити їхнє переміщення, а потім передала їх в один із міських пунктів приймання вторсировини.

Фокус. Технології запустив власний Telegram-канал! Підписуйтесь, щоб бути в курсі найактуальніших і найцікавіших новин зі світу науки!

Відомо, що Дісон передала свій пластиковий пакет у державно-приватне партнерство — проєкт Houston Recycling Collaboration. Цей проєкт, започаткований два роки тому, має на меті підвищити рівень перероблювання в місті. Хоча заявляється, що програма може хімічно переробити будь-який пластик для повторного використання, розслідування виявило, що це не зовсім відповідає дійсності.

За допомогою трекера, підкинутого в пластикове сміття, дослідники виявили, що за останні 20 місяців з моменту старту проєкту жодного такого процесу не було проведено з відходами Дісон.

Фактично, сортувальний завод, який мав впровадити так званий процес "просунутого перероблення", досі не відкрився, ба більше, вважається, що він не відкриється до середини наступного року.

Розслідування виявило, що відходи з трекером потрапили до Wright Waste Management, розташованого на відстані 32 кілометрів від Г'юстона. Хоча дослідники не змогли проникнути всередину, зйомки з дрона засвідчили наявність на території заводу великої купи пластикових відходів під відкритим небом.

Дослідники також зазначають, що попри те, що відкриття сортувального пункту було відкладено, компанія з перероблення пластикових відходів все ж розширила кількість пунктів приймання сміття з 1 до 8. Це, на думку дослідників, призвело до накопичення пластикового сміття.

Дослідники висловлюють занепокоєння з приводу потенційної небезпеки, пов'язаної з накопиченням великої кількості пластикових відходів. У ході перевірок пожежної охорони, проведених з липня 2023 по квітень 2024 року, було виявлено, що на заводі відсутні необхідні дозволи для зберігання небезпечних і легкозаймистих матеріалів.

Як зазначила сама Дісон, яка свідомо зменшує споживання пластику, щоб знизити екологічний вплив на планету, було надзвичайно розчаровуючим усвідомити, що всі її зусилля з переробки пластику фактично виявилися марними.

Зазначимо, що в останні десятиліття вчені в усьому світі зосереджені на пошуку хімікатів, які дали б змогу очистити планету від крихітних частинок пластику, що проникли буквально скрізь. Крім того, вчені працюють над створенням пластику нового покоління, який міг би самознищитися, не завдаючи шкоди планеті.

Related posts