Дослідники завершили тривалу 300-річну дискусію, розкривши загадки Стоунхенджу.


Стоунхендж є однією з найбільших загадок давнини, бо археологи досі точно не знають, для чого саме використовували каміння. Також є загадкою і те, звідки були принесені гігантські камені.

За словами експертів, блакитне каміння Стоунхенджу походить із пагорбів Преселі в Південному Уельсі, але досі точаться суперечки щодо того, звідки походять сарсени -- шматки зцементованого крем'янистою речовиною пісковику, пише Express.

До нещодавнього часу вчені вважали, що ці камені були перевезені з пагорбів Мальборо-Даунс. Проте нещодавнє дослідження, здійснене археологами та геологами, вирішило всі суперечки з цього питання.

Отримавши великі зразки гігантських сарсенів, міжнародна команда визначила, що каміння походить із малопримітного лісу Вест-Вудс, який розташовується за 25 км від кам'яного кола.

Цей ліс знаходиться ближче до Стоунхенджу, ніж Мальборо-Даунс, відстань до яких становить 32 кілометри.

"Результати цього дослідження завершили 300-річні дебати щодо походження каміння для Стоунхенджа. Вест-Вудс виявився найближчою локацією до Стоунхенджа, де знаходилися моноліти відповідного розміру, які можна було доставити простим шляхом," - зазначає співавтор дослідження, професор Майк Паркер Пірсон.

Він зазначає, що транспортування таких брил усе ж таки було не легким завданням. Найімовірніше, стародавні будівельники використовували дерев'яні санчата, які тягли по колодах, покладених як рейки.

Сарсени представляють собою всі 15 каменів, які формують центральну підкову Стоунхенджу, а також 25 вертикальних стійок, що збереглися, і шість перемичок зовнішнього кола, не рахуючи каменів, розташованих зовні.

Сучасні методи дали змогу вченим використовувати макроскопічні та мікроскопічні особливості гірських порід, щоб зіставити їх з відслоненням, з якого вони були взяті.

Не так давно TravelWise повідомляв, що Стоунхендж увійшов до переліку найбільш вражаючих локацій на планеті за версією Вікіпедії.

Related posts