Дослідники виявили легкий метод, який допоможе покращити якість сну у дітей.
Дослідники знову підтвердили, що обмеження часу, проведеного за екранами, за годину до сну сприяє покращенню якості сну. Наразі увага була зосереджена на дітях у рамках цього дослідження.
Унікальне дослідження, яке стало першим у світі рандомізованим контрольованим випробуванням (РКВ) часу, проведеного малюками перед екраном, було опубліковано в журналі JAMA Pediatrics. Результати дослідження демонструють, як можна покращити якість сну у дітей. Педіатри стверджують, що відсутність екранного часу під час засинання сприяє глибшому сну у малюків.
У даному дослідженні взяли участь сім'ї, які виховували малюків у віці від 16 до 30 місяців. Проект тривав сім тижнів.
Сто п'ять сімей, які регулярно дозволяли своїм дітям користуватися екранами перед сном, були випадковим чином розподілені на дві групи. У досліджуваній групі батькам було рекомендовано за годину до сну повністю виключити будь-який екранний час та замінити його на активності, що не пов'язані з екраном, такі як заспокійливі ігри, читання книг або вирішення головоломок. Контрольна група продовжувала займатися подібними заняттями без жодних вказівок стосовно екранного часу. Якість сну дітей оцінювали до та після проведення втручання за допомогою спеціального переносного трекера руху, згідно з інформацією, розміщеною на сайті Лондонського університету королеви Марії.
Батьки, які брали участь у програмі втручання, успішно обмежили час, проведений перед екраном перед сном. Це сприяло покращенню якості сну їхніх дітей, включаючи більш глибокий відпочинок і зменшення кількості нічних пробуджень.
"Раніші кореляційні дослідження вказували на те, що зростання часу, проведеного маленькими дітьми перед екраном, пов'язане з погіршенням якості їх сну. Проте не було змоги чітко визначити, чи саме екранна активність викликає проблеми зі сном. Нове дослідження Bedtime Boost надає перші попередні свідчення того, що обмеження використання екранів перед сном може покращити якість сну, дозволяючи в подальшому перевірити цей ефект на більшій кількості сімей", - зазначає керівник дослідження, професор Тім Сміт з Інституту креативних обчислень UAL.
Раніше OBOZ.UA публікував рекомендації ЮНІСЕФ щодо того, як допомогти дитині розвивати здорові звички в онлайн-середовищі.