В Україні спостерігається уповільнення темпів зростання реальних зарплат, а в Національному банку України озвучили причини цього явища.


В Україні спостерігається швидке зростання номінальних зарплат, що пов'язане з дефіцитом робочої сили. Однак, реальні доходи громадян зростають значно повільніше через високий рівень інфляції. Про це йдеться в жовтневому Макроекономічному й монетарному огляді НБУ.

Оскільки на даний момент офіційні дані від Держстату не представлені, Національний банк України здійснив аналіз доходів населення, спираючись на ряд критеріїв. Серед них – середній розмір пенсії, середня заробітна плата, яка використовується для нарахування пенсій, інформація з Пенсійного фонду України, а також обсяги надходжень єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Згідно з інформацією НБУ, темпи підвищення реальних доходів українців сповільнилися внаслідок зростання цін. Дослідження, проведене Інститутом економічних досліджень, підтвердило, що труднощі у знаходженні кваліфікованих фахівців залишаються на стабільно високому рівні.

Дослідження, проведене компанією Advanter, виявило, що у серпні середній рівень укомплектованості штатів на підприємствах становив лише 71%. Цей показник практично залишився незмінним у порівнянні з травнем, коли він дорівнював 74%.

Згідно з інформацією Національного банку України, кількість відкритих вакансій зростає, особливо в мегаполісах, завдяки пожвавленню економічної активності. Тим не менш, кількість нових резюме залишилася на стабільному рівні, що вказує на те, що українці стали активніше шукати роботу.

Related posts