В Сполучених Штатах було представлено безпілотний одноразовий винищувач.


Компанія General Atomics презентувала прототип автономного військового літака Collaborative Combat Aircraft (CCA), який розробляють для підтримки пілотованих винищувачів за допомогою дешевших і керованих роботизованих літаків. Про це повідомила сама компанія.

На конференції Air, Space & Cyber Conference, організованій Військово-повітряною асоціацією США у Вашингтоні, була представлена нова модель. Проект CCA розробляється в рамках програми ВПС США і ґрунтується на прототипі XQ-67A. Цей літальний апарат має на меті виконання ряду ключових завдань, зокрема, трансформацію традиційних функцій пілотів. Замість активного управління літаком, контролю за датчиками та ведення вогню, пілот виконуватиме роль командира ескадрильї. Його літак буде супроводжувати декілька автономних бойових дронів, які слугуватимуть як платформи для збору інформації або для атакуючих операцій.

Ці безпілотні "крила" можуть працювати самостійно, випереджаючи головний літак і навіть спільно вирішуючи, як виконати місію чи протистояти ворогу. Це дозволить зменшити ризики для пілотів і розширить можливості повітряних сил.

Розробка автономних літальних апаратів обумовлена не лише технічним прогресом. Вартість сучасних бойових літаків стрімко зростає, і деякі аналітики вважають, що до 2050 року США зможуть дозволити собі виробництво лише одного винищувача через високі витрати. Додатково, виробничі потужності провідних західних оборонних компаній вже досягли своїх максимальних показників, і навіть в умовах зростаючої глобальної напруги немає можливості збільшити обсяги виробництва.

Створює додаткові виклики і зростає потреба у підготовці та утриманні достатньої кількості пілотів, що ускладнює економічну ситуацію. В таких обставинах безпілотні авіаційні системи (CCA) можуть стати ефективним рішенням, яке допоможе зменшити навантаження на пілотовані літаки та посилити бойові можливості.

Related posts