В компанії "БРСМ-Нафта" роз'яснили причини придбання газовидобувних підприємств -- Delo.ua


Мережа автозаправних станцій "БРСМ-Нафта", яку очолює Андрій Біба, здійснила придбання газодобувної компанії ТОВ "Газінвест" та бурової компанії ТОВ "Карпатська бурова компанія". Це рішення зумовлене наміром компанії розширити видобуток сировини для своїх нафтопереробних заводів. Інформацію про це в інтерв'ю Delo.ua надав Олександр Мельничук, директор зі стратегічного розвитку підприємства.

"Ми працюємо в ритейлі та переробленні, а зараз щоб повністю контролювати виробничий цикл (від перероблення сировини, до реалізації пального, -- Delo.ua) нам треба йти у видобування. В нас є одна з найбільших мереж в Україні і є перероблення та виробництво пального. Звісно треба розвиватися далі", -- сказав Мельничук.

Він зазначив, що компанії, які займаються видобутком, продовжать функціонувати в тому ж форматі, що й раніше. У майбутньому компанія має намір зосередитися на видобутку газового конденсату — суміші вуглеводнів, що трапляється в газових родовищах і служить для виготовлення бензину. Крім того, планується виробництво автогазу, який згодом буде реалізовуватись на заправках мережі.

Високопосадовець компанії "БРСМ-Нафта" не став розкривати інформацію про обсяги інвестицій у проєкт видобутку, зазначивши, що ця інформація наразі є комерційною таємницею. Він також повідомив, що компанія активно працює над запуском пілотного проєкту з видобутку сировини, після чого планує оцінити можливість придбання додаткових спеціальних дозволів на видобуток на інших ділянках.

За даними державних реєстрів, власники "БРСМ-Нафти" придбали компанію "Газінвест" у квітні 2024 року, а компанію "Карпатська бурова компанія" у червні. Станом на жовтень 2024 року власниками кінцевими власниками компаній є Андрій та Світлана Біби та Сергій Ляшенко.

Компанія "Газінвест" наразі володіє двома чинними спеціальними дозволами на видобуток газу на Чеканській площі (Івано-Франківська та Чернівецька області) та Ключівській площі (Івано-Франківська область). Щомісяця вона видобуває понад 100 тисяч кубометрів природного газу. У 2022 році основними споживачами цього газу були ТОВ "Енерджі Трейд Груп" та ТОВ "ВКФ Теплобуд". У 2023 році "Газінвест" завершила з фінансовими збитками в розмірі 861 тисячі гривень, хоча її загальний прибуток у цьому ж році становив 167,5 мільйона гривень.

"Карпатська бурова компанія" володіє трьома буровими установками і здебільшого здійснює свою діяльність у західній частині країни. Згідно з даними ExPro, на початку липня компанія успішно пробурила свою першу свердловину для "Газінвест" і планує завершити ще одну до кінця року. Витягнутий газ компанія постачає промисловим споживачам на українському ринку. У 2023 році "Карпатська бурова компанія" зазнала збитків у розмірі 3,6 млн гривень, тоді як у 2022 році її прибуток становив 14,5 млн гривень.

Мережа "БРСМ-Нафта" складається з 216 автозаправних станцій, що робить її шостою за розміром у Україні. Вона поступається лише таким мережам, як UKRNAFTA, OKKO, WOG, Shell та Amic. Ця мережа є найбільшою в Україні, що спеціалізується на продажу пального в бюджетному сегменті.

"БРСМ-Нафта" була заснована в 1991 році Андрієм Бібою. У 2007 році 50% компанії було продано Едуарду Ставицькому, який під час президентства Віктора Януковича був міністром енергетики. Проте після перемоги Революції Гідності екс-міністр втік з України, а у 2018 році "БРСМ-Нафта" розірвала договір оренди з 63 АЗС, котрі належали Ставицькому. В тому ж році ці АЗС увійшли в мережу "Мотто".

8 червня 2015 році на нафтобазі "БРСМ-Нафта" у Васильківському районі Київщини сталася масштабна техногенна катастрофа, що була спричинена вибухом та займанням нафтопродуктів. Пожежу вдалося загасити лише 16 червня.

Згідно з інформацією, опублікованою в ЗМІ, до складу групи "БРСМ-Нафта" входить підприємство "Стандарт Ойл-2000", яке займається виготовленням бензину. Ця компанія контролює міні-нефтопереробний завод у Полтавській області, а також біоетанольний завод "Фазор" у Київській області. Вона виробляє власну марку спиртового бензину під назвою А-95Е Premium+, однак не повідомляє про обсяги свого виробництва.

Related posts